Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 13:26 Bu haber 1286 kez okundu
 
ESENYURT BELEDİYESİ’ NİN YARDIM VE HİZMETLERİ SÜRÜYOR
Esenyurt Belediyesi, Mayıs ayında da tüm birimleri ile hizmetlerine devam etti. Ramazan Ayı ve 17 günlük ‘Tam Kapanma’ döneminde ihtiyaç sahipleri ile dayanışmayı artıran Esenyurt Belediyesi, 16 bin 928 adet ‘Gıda Kolisi’, 29 bin 990 porsiyon ‘Sıcak Yemek’ desteği, 384 paket ‘Kahvaltılık’ yardımı, 7 bin 591 adet ‘Alışveriş Kartı’, ‘Bebek Bezi’ ve ‘Mama’ desteğinde bulunarak dar gelirli aileleri yalnız bırakmadı.
YAŞAM Haberi
ESENYURT BELEDİYESİ’ NİN YARDIM VE HİZMETLERİ SÜRÜYOR

‘Tam Kapanma’ ve Ramazan Ayı’na denk gelen Mayıs ayında, zor durumda olan vatandaşları yalnız bırakmayan Esenyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere 16 bin 928 adet gıda kolisi dağıttı. Esenyurt Belediyesi, yine ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar için 29 bin 990 porsiyon ‘Sıcak Yemek’ desteği, 384 paket ‘Kahvaltılık’ yardımı, 7 bin 591 adet ‘Alışveriş Kartı’, ‘Bebek Bezi’ ve ‘Mama’ desteği ile 211 adet ‘Bot, Mont, Ayakkabı ve Kıyafet’ yardımında bulundu.


MAYIS AYINDA DA HALK SAĞLIĞI ÖN PALANDA TUTULDU


Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde 614 vatandaşı ‘Hasta Nakil Ambulansı’, bin 355 kişiyi de ‘Toplu Taşıma ve Asansörlü Araç’ hizmeti ile sağlık kuruluşlarına ulaştırdı. Ekipler, bin 333 vatandaşa ‘Evde Sağlık’, 15 kişiye düzenli olarak 66 saat ‘Evde Fizik Tedavi’ hizmeti vererek vatandaşların sağlıklı olmasına destek oldu. Esenyurt Belediyesi, Özel Eğitim Merkezi’nde 51 çocuğa 117 saat ‘Dil ve Konuşma Terapisi’ eğitimi, 34 çocuğa 96 seans ‘Bireysel Eğitim’, 8 çocuğa 13 saat ‘Oyun Terapileri’ ve 18 aileye ise 43 seans ‘Psikolojik Danışmanlık’ hizmeti verildi. Esenyurt Belediyesi, Engelliler Koordinasyon Merkezi ise engelli ve 65 yaş üzeri 40 vatandaşa ‘Evde Temizlik’, 45 vatandaşa ‘Kişisel Bakım’ hizmeti verirken, 84 vatandaşa da ‘Sağlıklı Beslenme’ ve ‘Diyet’ programı uyguladı.

PANDEMİ DESTEK EKİPLERİ VATANDAŞLARIN YARDIMINA KOŞTU


Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un talimatı ile 17 günlük ‘Tam Kapanma’ döneminde zabıta, halkla ilişkiler ve ulaştırma personellerinden oluşan 85 kişilik ekip, belediyenin iletişim kanallarından gelen market alışverişi, ilaç, sağlık personeli talebi ve karantinadaki Esenyurtluların diğer taleplerini karşılayarak yanlarında oldu.
İş arayanlar ile işveren firmaları buluşturarak vatandaşların istihdam edilmesini sağlayan ESBİM (Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi), Mayıs ayı içerisinde 140 kişinin işe yerleştirilmesini sağladı.


SOKAK HAYVANLARI BESLENDİ VE TEDAVİLERİ YAPILDI


Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçede bulunan sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı. İlçe genelinde sokak hayvanlarına 18 bin 420 kilogram mama dağıtımı yapan ekipler, aynı zamanda can dostlarımızın sağlıklı yaşamaları için de destek verdi. Mayıs ayında 457 hayvanın tedavisini yapan ekipler, 472 hayvanın aşılamasını, 140 hayvanın ameliyatını, 116 kedi ve köpeğin de kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi. Veteriner İşleri Müdürlüğü dezenfeksiyon ekipleri; ilçedeki meydanlar, Covid-19 vakalarının bulunduğu bina girişleri, 83 cami, 5 cemevi ve ilçe genelinde tüm kamu kurumlarını da dezenfekte etti.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı