Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 12:25 Bu haber 837 kez okundu
 
“ESENYURT, İSTANBUL’DAKİ HİZMETLERİMİZİN AYNASI OLACAK”
31 Mart’ta AK Parti’den CHP’ye geçen Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Ekrem İmamoğlu, “Esenyurt’u çağdaş standartlara getirdiğimiz an İstanbul’un sorunlarını da çözmüşüz demektir. Esenyurt, bir nevi İstanbul’daki hizmetlerimizin aynası olacak.” dedi.
SİYASET Haberi
“ESENYURT, İSTANBUL’DAKİ HİZMETLERİMİZİN AYNASI OLACAK”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde önde bulunan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart’ta AK Parti’den CHP’ye geçen Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti.

 

“BOZKURT’LA HAYALLERİMİZ ÖRTÜŞÜYOR” 

İmamoğlu, CHP milletvekilleri ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün de katıldığı ziyaret programında, Kemal Deniz Bozkurt’la yaklaşık 10 yıldır siyasi yol arkadaşlığı yaptıklarını belirterek, “Bozkurt’la hayallerimiz ve ideallerimiz örtüşüyor. İstanbul’u, Esenyurt’u el ele kol kola nasıl düzenleriz, sıkıntılarını nasıl çözeriz çabasında olacağız. Esenyurt’u çağdaş standartlara getirdiğimiz an İstanbul’un sorunlarını da çözmüşüz demektir. Esenyurt, bir nevi İstanbul’daki hizmetlerimizin aynası olacak.” dedi.

 

İmamoğlu ve Bozkurt ziyaretin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce kalabalığa hitap etti. Seçimde her kesimden oy aldığını ifade eden İmamoğlu, şunları söyledi: “Benim Türk kardeşim de, Kürt kardeşim de herkes bu topluluğun teminatıdır. ”

“İSTANBUL’U BARIŞTIRMAYA VE KUCAKLAMAYA GELDİM”

“İstanbul’da 15 bin oyla seçim kazanılamayacağı ” yönündeki değerlendirmelere tepki gösteren İmamoğlu, şöyle konuştu: “Bazıları 1 milyon oyla seçilir insanları ikiye böler, bazı insanlar var bir oyla bile seçilse milleti birleştirir. Ben bu şehri barıştırmaya, birleştirmeye, buluşturmaya, kucaklamaya geldim. Hiç kuşku duymayın. Kimsenin yüzü asık olmayacak.”

İmamoğlu seçim süreciyle ilgili yetkili makamlara “Verin mazbatayı, bakalım işimize. Milleti oyalamayın, işimizi yapalım.” diye seslendi.

Kemal Deniz Bozkurt ise “Zafer umudun, zafer kardeşliğin, zafer Esenyurt’un. Bundan sonraki süreçte de yine her beraber olacağız. Bir olacağız, ayrışmayacağız. Esenyurt’u İstanbul’un, Türkiye’nin en mutlu, huzurlu şehri yapacağız. Bunun için sizlere güveniyorum, inanıyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı