Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 14:32
 
“ESENYURT, KÜLTÜR VE SANATTA MARKA OLACAK”
Konservatuar, tiyatro ve sinema alanlarında projeleri olduğunu belirten Azmi Ekinci, ileride Türkiye’nin en kaliteli sanatçılarının nüfusunun çok büyük bir bölümü gençlerden oluşan Esenyurt’tan çıkacağını söyledi.
SİYASET Haberi
“ESENYURT, KÜLTÜR VE SANATTA MARKA OLACAK”

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt’un kültür ve sanatta da marka olacağını söyledi. Erol Olçok Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Adım Adım Anadolu Halk Oyunları programında konuşan Ekinci, “İnanıyorum ki, Türkiye'nin en güzel halk oyunları ekipleri, en güzel müzisyenleri, milli ve yerli şuuru  bilen en kaliteli sanatçıları Esenyurt'tan çıkacak.” dedi.

 

“GENÇLER KÜLTÜREL ALANDA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYORLAR” 

Ekinci; AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı  Başkanı  Yasir Çelik’in de katıldığı etkinlikte, kültür ve sanata ilişkin projelerini hakkında şöyle konuştu: “Konservatuar,  tiyatro- sinema akademisi alanında projemiz var. Gelecekte yeni oyuncular yetişecek. Çünkü Esenyurtumuzum nüfusunun yüzde 60’ı orta yaş altı. Gençlerimiz normal  eğitimlerini alırken genelensel kültürümüzün eğitimini alması da lazım. Kültürel alanda çok güzel işler yapıyorlar. Çağın teknolojisini bilen bir gençlik yetişecek. Liseden en az bir dil bilerek mezun olacak. Bu gençliğimizin adı zararlı akışkanlıklarla değil mucitler şampiyonlar olarak anılacak. Esenyurt'ta bu cevher var.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı