Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 15:14
 
ESENYURT’UN GURURU YÜNAÇTI DÜNYA İKİNCİSİ
Esenyurt Belediyesi’nin desteğiyle taekwondo sporuna başlayan ve kısa sürede büyük aşama kaydeden engeli sporcu Yusuf Yünaçtı, Antalya’da yapılan 8’inci Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.
SPOR Haberi
ESENYURT’UN GURURU YÜNAÇTI DÜNYA İKİNCİSİ

Esenyurt Belediyesi’nin desteklediği engelli sporcu Yusuf Yünaçtı, 5-6 Şubat’ta Antalya Belek’te gerçekleşen ve 69 ülkeden 258’i erkek 396 sporcunun katıldığı 8’inci Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda ikinci oldu. Yünaçtı, 10 Ocak’ta Ankara’da yapılan Türkiye Para Taekwondo Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkarak milli takıma girmeye hak kazanmıştı. 

 

Küçükken bir kazada iki kolunu kaybeden Yusuf Yünaçtı, Esenyurt Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün sağladığı imkânlarla başladığı taekwondo sporunda 8 ay gibi kısa bir sürede dünya ikinciliği derecesini elde etmeyi başardı. Yünaçtı, bir sonraki turnuvada dünya şampiyonu olarak İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nı göndere çektirmeyi hedefliyor. 2020 Paralimpik Oyunları Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı