Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 17:37
 
“FİKRİ BİLİM’İN FARKINI HERKESE HİSSETTİRECEĞİZ”
Tomurcuk Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi, bünyelerinde bulunan Fikri Bilim Koleji’nin ilk yılında 440 öğrenci ve 80 kişilik kadrosuyla eğitim ve öğretime devam ettiğini belirterek, “ Kolej yeni ama 15 yıllık tecrübeye sahibiz. Cumhuriyet değerlerine bağlı, bilimsel değerlerle büyüyen, kendi özünü kaybetmeyen, her türlü ortamda ayaklarının üzerinde durabilen kişilikli, karakterli insanlar yetiştirmek istiyoruz.” dedi.
EĞİTİM Haberi
“FİKRİ BİLİM’İN FARKINI HERKESE HİSSETTİRECEĞİZ”

Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdiği yıl 1997’de Esenler’deki bir devlet okulunda öğretmenliğe başlayan ve 2004 yılında Tomurcuk Etüt Merkezi’yle girdiği özel eğitim sektöründe 15 yıldır faaliyet gösteren Yunus Çiftçi, Beylikdüzü’nde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Sezonu’nda açılışı gerçekleştirdikleri Fikri Bilim Koleji’de “Türkiye’ye faydalı, milletini, memleketini seven, milli manevi değerleri ve dünyayla da barışık, çağın gelişimlerini takip eden bir nesil” yetiştirmek istediklerini söyledi.

“KOLEJ MARKAMIZ, FİKRİ BİLİM”

Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Tomurcuk Eğitim Kurumları bünyesinde 4’ü yayıncılık üzerine 12 eğitim kurumu ile 300 kişilik kadro bulunduğunu ve halihazırda 5000 bin öğrenciyi okuttuklarını belirten Çiftçi, “Fikri Bilim Koleji markası yeni. Ama kurumumuz eski. Fikri Bilim Koleji, Tomurcuk Eğitim Kurumları’nın K-12 dediğimiz anaokulundan lise son sınıfa kadar hizmet veren eğitim markasıdır. Bundan sonraki kolej yatırımlarımız bu isim altında olacak.” dedi.

“FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Bilimsel fikir anlamındaki “Fikri Bilim” sözcüklerini kendilerini en iyi anlattığına karar kılıp marka olarak tescil ettirdiklerini ve “çocukların bir fikri olmasını, özgür düşünmelerini ve fikirlerini bilimsel çerçevede hayata geçirmelerini” arzuladıklarını dile getiren Çiftçi, özel eğitim sektöründeki serüvenini şöyle özetledi:  “Devlette 16 yılı aşkın çalıştım. 15 yıldır da özel eğitim sektöründe tecrübem var. Türkiye’nin en büyük markaların hem dershanecilik hem de özel okul anlamında franchising işletmeciliğini de yaptım. Kendi kolej markamızı 43 yaşımda 21’inci meslek yılımda oluşturduk. Bu aslında tutarlı bir serüven. Kolej markamızla bu ülkeye güzel insanlar yetiştirmek istiyoruz.  Fikri Bilim, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere tavsiye niteliğinde söylediği ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister’ sözünün ışığında eğitim vizyonunu belirledi. Yaptığımız her çalışmanın, planın ve programın birbiriyle ilgisi olsun, bütünlük arz etsin istedik.  Atatürk’ün bu sözünü kendimize ödev ve misyon olarak kabul ettik. Fikri Bilim, fikrinde hür olan, vicdanında hür olan, önce insan diyen, sınırsız ilgi, sınırsız sevgi diyen bir anlayışın eğitime dönüşmüş hali olsun istiyoruz.”

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ HEP VELİLERİMİZ OLDU”

Fikri Bilim Koleji’ni büyük ticari amaçlarla değil, “idealist bir öğretmenin devlet okulundayken hayal etmeye başladığı eğitim anlayışını bu ülkeye faydalı gençler yetiştirebilme noktasında markalaştırmak ” için kurulduğunu kaydeden Çiftçi, bölge basınıyla buluştuğu toplantıda “Mesleğimin her aşamasından çok keyif aldım. Tomurcuk Eğitim Kurumları belki bu bölgede tanınmıyor ama ilk kurulduğu yıldan itibaren hep şampiyonlar yetiştirdi. Sadece Esenler Bölgesi’nde değil, sadece bireysel Türkiye şampiyonluklarıyla değil, İstanbul’un çoğu yıl toplam istatistiklerinde kazandırma oranında hep birinci olduk. En büyük gücümüz her zaman velilerimiz oldu. Büyük kurumları işletirken de kendi içlerinde en başarılardan biri olduk. ” diye konuştu.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK”

Bir eğitimci tarafından kurulmasının Fikri Bilim Koleji’nin en büyük avantajı olduğunun altını çizen Çiftçi, “Şirketin herhangi bir ortağı yok. Genel merkezi Esenler’de olan profesyonel bir kurumuz. Kolejimizin bütün birimlerini butik bir okul anlayışıyla inşa ettik. Mobilyasından sosyal alanlarına kadar, atölyelerine kadar her birisinin mimarisini planladık ve buna uygun olarak ürettirdik. İnsanın her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Ama bina ve fiziki ortamların sadece araç olduğunu düşünüyorum. Önce insana layık olan en güzel ortamı tesis edelim, ondan sonra içini eğitimle, öğretimle, doğru davranışlarla, öğretmenlerimizle, nitelikli bir kadroyla içini dolduralım istiyoruz. Fikri Bilim Koleji, şu andaki yaklaşık 440 öğrencisiyle ve 80 kişilik kadrosuyla bu yıl eğitim öğretime başladı. İlk yılımızda pedagojik ve yaklaşım olarak farkımızı ortaya koymayı ve bu bölgedeki herkese htirmeyi temenni ediyoruz. Kolej yeni ama 15 yıllık tecrübeye sahibiz. Fikri Bilim Koleji, öncelikle iyi insan yetiştirmek istiyor. Cumhuriyet değerlerine bağlı, bilimsel değerlerle büyüyen, kendi özünü kaybetmeyen,  her türlü ortamda ayaklarının üzerinde durabilen kişilikli, karakterli insanlar yetiştirmek istiyor.” diye konuştu.

 

“TEK ŞUBEYLE MARKA EĞİTİM KURUMU OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

“Dünyada İngilizceden sonra en çok karşılığın olan İspanyolca ikinci yabancı dilimiz. Fikir üretmek ve bilim dediğimizde bunun atölyelerinin olması gerekiyor. Kurumun fikir ve bilim atölyesi dahil 12 ayrı atölyesi var. İlkokul, ortaokul ve lisenin atölyeleri ayrı katlarda. Çok doyurucu programlarımız ve fark derslerimiz de var. Bilimde olduğu gibi öğrencilerimizi sanat, spor gibi her alanda da destekliyoruz. Kısa vadede bir Robert olmayacağız ama çok fazla şube açıp zincir olup kaliteden taviz vermeyeceğiz.  Taş Koleji,  Işık Okulları, Atatürk Fen Lisesi ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi eğitim ilkelerini tesis eden ve kendi bölgesinde tek şubeyle de olsa marka olan bir eğitim kurumu oluşturmak istiyoruz. Fikri Bilim, siyaset üstü, ideolojiye girmeden ve profesyonel eğitim çizgileri içinde kalan ve öğrenciye pedagojik ve psikolojik yeterlilikler düzeyinde bakan, insan gözüyle bakan, evrensel değerleri hiç ihmal etmeyen bir eğitim markası olsun istiyoruz. Türkiye’nin böyle markalara ihtiyacı var. Eğitim üzerinden siyaset yapılacak bir alan değil. Biz de hep eğitim çizgisinde kaldık. ”

 

BURSLULUK SINAVI 5-6 OCAK’TA

Fikri Bilim Koleji’nin 8 hariç 2 ile 11 arasındaki sınıfları kapsayan ve akademik başarının yanı sıra analitik düşünme ve genel yeteneğin de değerlendirileceği bursluluk sınavı 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Beykent Kampusu’nda gerçekleşsek. Başvurular www.fikribilimkoleji.com adresinden ya da bizzat yapılacak.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı