Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 16:27
 
“GANYAN BAYİLERİNDE ÇALIŞAN GENÇ MÜHENDİSLER VAR”
Yaşamı zorluklarla mücadele ederek geçen CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, gençlerin potansiyellerinin altında işlerde çalışmak zorunda kaldıklarını belirterek, hayata geçirecekleri “girişimcilik merkezi” projesiyle, iş kurmak isteyen gençlere ücretsiz ofis ve uzman desteği sağlayacaklarını vaat etti.
SİYASET Haberi
“GANYAN BAYİLERİNDE ÇALIŞAN GENÇ MÜHENDİSLER VAR”

CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, FOX TV’de konuk olduğu İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat adlı haber programında, Türkiye’deki genç işsizlik sorununa dikkati çekerek, seçilmesi halinde konuyla yakından ilgileneceğinin sözünü verdi. Hançerli, hayata geçirecekleri “girişimcilik merkezi” projesiyle, iş kurmak isteyen gençlere ücretsiz ofis ve uzman desteği sağlayacaklarını vaat etti.

 

“GENÇLERİMİZ POTANSİYELİNİN ALTINDA İŞLERDE ÇALIŞIYOR” 

“Genç mühendislerin ganyan bayilerinde çalıştıklarını görüyorum.” diyen Hançerli, devamında şunları söyledi: “Türkiye'nin içinde bulunduğu son durum nedeniyle çok sayıda gencimiz, kendi potansiyelinin çok altındaki işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Gençlere söylemek istediğim; inatla mücadeleye devam etsinler ve lütfen siyasete girsinler. Siyasete sadece oy kullanarak katılmasınlar. Onlardan bizi denetlemelerini istiyorum. Seçildikten sonra bütün yetkileri alan yöneticiler, destek yerine 'denetim' istemeli."

 

“BEN DE İNSANLARIN HAYATLARINA DOKUNMAYA KARAR VERDİM” 

18 yaşında geçirdiği kaza sonucu iki kolunu birden kaybettiğini ifade eden Hançerli, "Toplumsal iyilik hareketi sayesinde yeniden ayağa kalkmış biri olarak, ben de insanların hayatlarına dokunmaya karar verdim. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar, özellikle engelliler ve yaşlılarla ilgili çalışmalarda bulundum." diye konuştu.

 

“Huzur, güven, barış ve nitelikli yaşam koşullarının” mega projesi olduğunu kaydeden Hançerli, konuyu şöyle detaylandırdı: "Bu ülkede 81 milyonun barış, huzur ve sevgi içinde yaşamasını amaçlıyoruz. Avcılar'da bunu başarırsak, İstanbul'u ve Türkiye'yi kurtarırız. Engelli kardeşlerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız ve yaşlılarımız müsterih olsunlar. Avcılar eşit bir kent olacak."

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı