Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 15:36
 
GÜRPINAR’A 200 METREKARELİK TAZİYE EVİ
Gürpınar’daki Hz. Hamza Camii Taziye Evi ve Çok Amaçlı Salonu’yla birlikte, Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçede hizmete açtığı taziye evi sayısı üçe çıktı. Aynı gün, peyzaj düzenlemeleriyle yenilenen 2 bin 920 metrekare büyüklüğündeki Anarşalılar Parkı’nın açılışı da gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi
GÜRPINAR’A 200 METREKARELİK TAZİYE EVİ

Beylikdüzü Belediyesi; Yakuplu Evlat Camii ve Dereağzı Mehmet Abdulvahap Yedikardeş Camii’nden sonra üçüncü taziye evini Gürpınar’daki Hz. Hamza Camii’nde hizmete açtı.

Caminin altında bulunan Hz. Hamza Taziye Evi ve Çok Amaçlı Salonu, 200 metrekare kapalı alana ve 100 kişilik kapasiteye sahip. Gürpınar’da aynı gün peyzaj düzenlemeleriyle yenilenen 2 bin.920 metrekare büyüklüğündeki Anarşalılar Parkı’nın açılışı da gerçekleştirildi.

Belediyenin 21 Şubat-17 Mart tarihleri arasında faaliyete başlatacağı 25 hizmetten biri olan Hz. Hamza Camii Taziye Evi ve Çok Amaçlı Salon; Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer, protokol üyeleri ve camii cemaati katıldığı törenle hizmete girdi.

ŞATIR: “ÇOK ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK”

Taziye evlerinin çok önemli bir ihtiyacı giderdiğini belirten Belediye Başkan Vekili Şatır, “Bugün, ilçemizin üçüncü taziye evinin açılışını yapıyoruz. Acılı günlerinde taziyeleri kabul edecek vatandaşlarımızla bir arada olacağımız, acılarını paylaşacağımız taziye evi, ilçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Mekânın oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür eden Hz. Hamza Camii Dernek Disiplin Kurulu Başkanı Nejat Durmuş şöyle dedi: “İyi günümüzde, kötü günümüzde hep birlikte burada olacağız.”

ÇALIK: “AÇILAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR”

CHP Belediye Başkan Adayı Çalık ise şunları söyledi: “Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. Acı günlerimizde bir arada olacağımız bu taziye evinin yapımında emeği geçen, katkı veren herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı