Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 15:13
 
"HAMZAÇEBİ İMAMOĞLU YÜZÜNDEN İSTİFA ETTİ" İDDİASI
SİYASET Haberi

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, görevinden istifa etti. Hamzaçebi’nin istifasına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesinin ve Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’na da kendi adayının seçilmemiş olmasının yol açtığı konuşuluyor.

 

Siyasi kulislerde, her iki olayda da Akif Hamzaçebi’nin, Ekrem İmamoğlu ile karşı karşıya geldiği ve İmamoğlu’nun desteklediği Küçükçekmece adayı Kemal Çebi’nin seçilmesinin bardağı taşıran son damla olduğu yorumları yapılıyor.

 

Akif Hamzaçebi, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan aday adayı olduğunu açıklamış fakat aday gösterilmemişti. CHP PM'sinde Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na belediye başkan adaylarını belirleme yetkisi verilen toplantıda kabul edilen adaylar arasında, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de vardı.

 

Hamzaçebi, twitter'dan yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

 

"12 Şubat 2018 tarihinden bu yana onurla yürüttüğüm CHP Genel Sekreterliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Bundan sonraki süreçte de CHP olarak Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşıma mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz."

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı