Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 16:54
 
“HANÇERLİ BAŞARILI PROJELERE İMZA ATACAK”
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’yi makamında ziyaret eden İBB eski Başkanı ve CHP eski Milletvekili Nurettin Sözen, Hançerli’nin ilçede örnek ve başarılı projeler ortaya koyacağına inandığını dile getirdi.
SİYASET Haberi
“HANÇERLİ BAŞARILI PROJELERE İMZA ATACAK”

İstanbul eski Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Nurettin Sözen, makamında ziyaret ettiği Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin ilçede örnek gösterilen başarılı projelere imza atacağına inandığını söyledi. Hançerli de, “Nurettin Hoca’mın İstanbul’da yaptığı gibi, ben de Avcılar’da ilklere imza atacağım” dedi.

1989’DA BEDRETTİN DALAN’I DEVİRMİŞTİ

Sözen Sosyal Demokrat Halkçı (SHP) adayı olarak girdiği 1989 yerel seçimlerinde, o dönem adı adeta İstanbulla özdeşleşen Bedrettin Dalan’ı geride bırakarak İBB Başkanı olmuş; metropolü metro, hızlı tramvay, doğalgaz, yayalaştırma, arıtma ve çöz işleme tesisi gibi pek çok projeyle tanıştırmıştı. Sözen ayrıca 2002-2007 yılları arasında CHP Sivas Milletvekili göreviyle TBMM sıralarında yer almıştı.  

Hançerli ziyaret sonrası şunları söyledi: “Seçim sürecimizde birçok kez bize destek veren İBB eski Başkanımız Nurettin Sözen ile Avcılar'da gerçekleştireceğimiz projelerimizi konuştuk. Değerli hocama ziyareti için çok teşekkür ederim”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı