Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 11:27
 
“HANÇERLİ’YLE AVCILAR’IN PROBLEMLERİNİ ÇÖZECEĞİZ”
Avcılar’da Belediye Başkanı seçilen Turan Hançerli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Ekrem İmamoğlu, “Mücadeleci, çalışkan ve asla yılmayan bir başkanınız var artık. Turan Hançerli ile beraber Avcılar'ın tüm sorunlarını çözeceğiz, beraber çok güzel işler başaracağız.” dedi.
SİYASET Haberi
“HANÇERLİ’YLE AVCILAR’IN PROBLEMLERİNİ ÇÖZECEĞİZ”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde önde olan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, Avcılar’daki seçimi kazanan Türkiye’nin ilk engelli Belediye Başkanı CHP’li Turan Hançerli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

“Çok mücadeleci, çalışkan ve hayatta hiçbir şeyden yılmayan” ifadeleriyle nitelediği Turan Hançerli’yle birlikte belediye binası önünde toplanan binlerce kişiye hitap eden İmamoğlu, “Önümüzdeki 5 yılda beraber, kol kola, el ele İBB ile senkronize çalışmayla çok güzel işlere imza atacağız. Avcılar’ın kentsel dönüşüm, şehircilik ve planlamayla ilgili önünün tıkandığı hangi unsur varsa bunlar ilk ilgileneceğim işlerden olacak. Avcılar’ın her mahallesini biliyorum. İstanbul’a ilk geldiğimde evim Kadıköy, okuduğum İstanbul Üniversitesi Avcılar’daydı.” dedi.

 

“MÜLTECİ KONUSUNDA ÖNCÜ POLİTİKALAR GELİŞTİRECEĞİZ” 

Konuşmasında Suriyeli mülteciler problemine de değinen İmamoğlu, bu konuda şunları söyledi: “Zamanında verilen yanlış kararlardan dolayı bugün çok derinden yaşadığımız bir sorun. İnsanı ve hümanist duruşumuzu kimse değiştiremez. Her yerde açıkladım: İstanbul’da var olan durumun mutlaka bir envanterini çıkaracağız. Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz. Çocuk evlilikleri var. Aile travmaları var. Milyona yakın mülteci bulunduran bir kentin fikri nedir, varlıklarının anlamı ne olmalıdır, vatanlarına nasıl ne şekilde ve ne zaman gitmeliler konularında öncü politikalar geliştireceğiz. Suriyeli mülteciler bu şehre bu ülkeye 3,5 milyon insan olarak mülteci kavramının üzerinde toplu bir nüfus değiştireme olarak getirilmiş olabilir. O kararı alanlar bugün yanlış yaptıklarının farkında. Biz vatanlarına geri dönmelerini istiyoruz. Uluslararası politikaların geliştirilmesiyle alakalı susan olmayacağız. Uluslararası platformlarda susan dilsiz şeytanlara, yerin altındaki petrolüyle ilgilene kadar bu topraklarda barışı ve huzuru temin etme konusunda gereğini yapın diyeceğiz. Özetlersem, önce insanlığımızın en kutsal örneklerini dünyaya göstereceğiz.Ulusal politikamızı merkezi hükümetle bütünleştireceğiz. Uluslararası politikalarda da Suriye’nin ve halkının özgürlüğü ve vatan bütünlüğü korunarak, bu insanların hakları korunarak orada özgürce yaşamalarını sağlamaları konusunda uluslar arası platformlarda politikalar geliştireceğiz.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı