Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 12:20
 
HAYALLERİNİ EBRUYLA SU YÜZÜNE ÇIKARDILAR
Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi’ndeki özel çocuklar, kendileri için Ankara’dan gelen Funda Köz Demirçin’in eğitmenliğindeki Dalgalı Ebru Atölyesi’nde yeteneklerini sergileyip hayallerindeki renkleri su yüzüne çıkardı. 13 özel çocukla 4 aydır birebir çalışmalar yürüttüklerini belirten birim eğitmenlerinden Hülya Küçükali, bu sanatla uğraşmanın özel çocuklarda olumlu etkiler meydana getirdiğini söyledi.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
HAYALLERİNİ EBRUYLA SU YÜZÜNE ÇIKARDILAR

Ankaralı ebru sanatçısı ve eğitmeni Funda Köz Demirçin, Beylikdüzü Belediyesi tarafından hizmete açılan Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi’ndeki özel çocuklara, Dalgalı Ebru, diğer adıyla İspanyol Ebrusu eğitimi verdi. Demircin’in eğitmenliğindeki ebru atölyesinde yeni bir teknikle tanışmanın heyecanını yaşayan çocuklar, hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkarıp yeteneklerini sergiledi.

EBRU SANATI, ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK FAYDALI

Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi eğitmenlerinden ebru sanatçısı Hülya Küçükali, bu sanatla uğraşmanın özel çocuklarda olumlu etkiler meydana getirdiğini belirterek “Çocuklarımızın el ve kol kaslarını geliştiren ebru çalışması, onlara huzur ve mutluluk da veriyor.” dedi.

BİRBİRİNDEN HARİKA ESERLER OLUŞTU

13 özel çocukla 4 aydır birebir çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Küçükali, faaliyet hakkında şu bilgileri aktardı: “Bugün de ebru sanatçısı Funda Köz Demircin ile birlikte bir atölye çalışması gerçekleştirdik. Ebru teknesi içine damlattıkları boyaları, dans edercesine yaptıkları hareketlerle kâğıtla buluşturan çocuklarımız, ortaya harika eserler çıkardı.”

EBRU ÇALIŞMALARI MAYIS AYINDA SERGİLENECEK

Küçükali, çocukların yaptığı ebru çalışmalarının mayıs ayındaki Engelliler Haftası’nda Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergileneceğini söyledi.

SOSYAL MEDYADA GÖRÜNCE ETKİLENDİM”

Funda Köz Demirçin ise Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi’ndeki çocukların ürettiği ebru çalışmalarını Beylikdüzü Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında gördüğünde çok etkilendiğini ve onlarla birlikte atölye gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı