Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 09:55 Bu haber 2325 kez okundu
 
HER MAHALLEYE BİR KREŞ PROJESİNDE TEMEL ATILDI
Beylikdüzü Belediyesi, mutlu bir gelecek için Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi’nin temelini attı. Başkan Murat Çalık önümüzdeki günlerde Gürpınar, Adnan Kahveci ve Yakuplu mahallelerinde de Mutlu Çocuk Merkezleri’nin hızla planlanıp vatandaşların hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.
YAŞAM Haberi
HER MAHALLEYE BİR KREŞ PROJESİNDE TEMEL ATILDI

Beylikdüzü Belediyesi, hem çocukların eğitim temellerini sağlam bir zemine oturtmak hem de metropol yaşantısı içerisinde çalışan ebeveynlerin işlerini kolaylaştırmak adına hayata geçirdiği, ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ sloganıyla yola çıktığı ‘Mutlu Çocuk Merkezi Projesi’ için ilk adımı Kavaklı ve Marmara Mahallesi’nde attı. Beylikdüzü’nde Kavaklı ve Marmara Mahallesi sınırında çalışmalarına başlanan merkezle, çocuklar eğitim hayatlarına mutlu bir adım atmaya hazırlanırken diğer mahallelerde de yerleri belirlenen alanlarda kreşler için proje çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ diyerek yola çıktığı ‘Mutlu Çocuk Merkezi’ projesinin ilk adımları Kavaklı’da atılıyor. Çalışmalarına tüm hızıyla başlanan Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi ile çocuklar okul öncesinde eğitim hayatlarına mutlu bir adım atmaya hazırlanıyor. Toplamda 800 metrekare kreş alanı, 1500 metrekare peyzaj alanı ve 140 metrekare spor alanı ile çeşitli fonksiyonları içerisinde barındıran Mutlu Çocuk Merkezi’nin çalışmaları Beylikdüzü’nün geleceği çocuklar için hızla sürdürülüyor.

ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ VE KORUNAKLAI OYUN ALANLARI 

Çocuklar için her detayın düşünüldüğü merkez içerisinde; sosyal yaşam gelişimini destekleyen sınıflar, güvenli ve korunaklı oyun alanı, kültür ve sanat gelişimini destekleyici eğitim alanları, hijyenik ve sağlıklı beslenme alanları, spor ve aktivite alanları ve engelli dostu eğitim alanları bulunacak. Merkez içerisinde konumlandırılacak hobi bahçesi ile çocuklar ekolojik farkındalık desteği alırken enerji tasarruflu yapı sistemi, geri dönüştürülebilir yapı malzemeleri ve doğal ışık merkezli tasarım yaklaşımı ile merkez aynı zamanda doğa dostu da olacak. Güvenliği, sağlık reviri ve ebeveyn bekleme yeri ile veliler de güvenli ve konforlu hizmetle buluşacak.

“ÇOCUKLARA YAPILAN YATIRIM, GELECEĞE YAPILACAK YATIRIMDIR”

Projenin çalışmalarının başladığı alanı bizzat ziyaret ederek incelemelerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık projenin önemine değinerek, “Beylikdüzü’nde Mutlu Çocuk Merkezlerimizi açacağımızı söylemiştik. Mutlu çocukların yetişeceği bir merkezi Kavaklı Mahallesi’nde hayata geçirmek için kolları sıvadık. Mutlu çocukların geleceğe güvenle bakabilmeleri adına en iyi şekilde, sağlıkla, eğitim hayatlarına adım atacakları bir merkeze dönüşsün istiyoruz. İstanbul’da evlatlarımız için güzel mekanlar oluşturmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki çocuklara yapacağımız her yatırım, geleceğe yapılacak yatırımdır. Bunu birçok mahallemizde de daha hayata geçirmek için çalışacağız. Beylikdüzü’nde güzel şeyler olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

“SIRADA GÜRPINAR, ADNAN KAHVECİ VE YAKUPLU VAR”

Çocukların doğa ve sanatla da iç içe olacağı merkez birbirinden farklı fonksiyonları içerisinde barındırırken aynı konsepte sahip kreşlerin de diğer mahallelerde hayata geçirilmesi planlanıyor. Kavaklı ve Marmara Mahallesi’nde yaşayan miniklerin faydalanabileceği ilk kreşin ardından yerleri belirlenen ve projeleri çalışılan Gürpınar, Adnan Kahveci ve Yakuplu mahallelerinde de Mutlu Çocuk Merkezleri hızla planlanıp kullanımına açılacak.

EKREM İMAMOĞLU DA PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da yerel seçimler öncesi verdiği ‘her mahalleye kreş’ sözünü tuttu. “150 mahalleye 150 Kreş” sloganıyla başlatılan ‘Yuvamız İstanbul Projesi’nin ilk etabının temeli geçtiğimiz günlerde Pendik’te, törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan İmamoğlu, seçim meydanlarında verdiği en önemli vaadinin bu şehrin çocuklarına yatırım yapmak olduğunu vurguladı. İmamoğlu, “Şu kreş meselesi, bu şehrin ve bu ülkenin çocuklarının hayatını en fazla değiştirecek olan şey. Bu yatırım, ümit ediyorum ki, İstanbul’a ve ülkemize belki de en büyük katkıyı sunacak proje. Onun için tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, benim adıma en önemli proje, seçim döneminde vaat edilip bugün de başarılması için can attığım ve hep birlikte başaracağımıza inandığımız kreş projesidir” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı