Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:39 Bu haber 4251 kez okundu
 
HER YIL 10 BİN ESENYURTLUYA İSTİHDAM
Şimdiye kadar 41 bin kişinin işe yerleşmesine vesile olan ESBİM bünyesinde açacakları meslek edindirme kurslarıyla nitelikli personel yetiştireceklerini söyleyen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Göreve geldiğimde yılda 10 bin istihdam sözü vermiştim. Bu istihdamı sağlayacağız, ancak uzun vadeli sonuçlar alabilmemiz için ESBİM’in formatını genişletmeyi düşünüyoruz.” dedi.
EKONOMİ Haberi
HER YIL 10 BİN ESENYURTLUYA İSTİHDAM

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, nitelikli iş gücü yetiştirerek her sene en az 10 bin Esenyurtluya istihdam imkânı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM) aracılığıyla İstanbul Havalimanı’na mülakat görüşmesine gidenlerle bir araya gelen Bozkurt, şimdiye dek 41 bin Esenyurtluya iş imkânı sağlayan ESBİM’in faaliyet kapsamını genişleteceklerini açıkladı.

 

“ESBİM’IN FORMATI GENİŞLETİLECEK” 

ESBİM bünyesinde açılacak meslek edindirme kurslarıyla nitelikli personel problemini çözüme kavuşturacaklarını söyleyen Bozkurt, “Esenyurt’ta nitelikli üretim kısmına geçilmesi gerekiyor. Göreve geldiğimde yılda 10 bin istihdam sözü vermiştim. Bu istihdamı sağlayacağız, ancak uzun vadeli sonuçlar alabilmemiz için ESBİM’in formatını genişletmeyi düşünüyoruz. İstihdam Merkezi içerisinde açacağımız meslek edindirme kurslarıyla firmaların istedikleri nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılayarak Esenyurtlu hemşerilerimizi iş sahibi yapacağız. Dil ve meslek kurslarının da bulunacağı merkezde işveren ve işçi arasında koordinasyonu sağlayarak sağlıklı bir süreç yöneteceğiz. Meslek kurslarını önemsiyorum, artık mülakatlarla yetinmeyip sizleri yetiştirip işinize yollayacağız.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı