Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:40 Bu haber 1441 kez okundu
 
HOBİ BAHÇESİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE
Beylikdüzü Belediyesi’ne ait Umut Meyve Ormanı ve Hobi Bahçesi Ata Tohumu Çoğaltım Alanları’nda yetiştirilen sebze ve meyveler Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Gıda Bankası projesi, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile El Ele Yaşam Derneği işbirliğiyle yürütülüyor.
EKONOMİ Haberi
HOBİ BAHÇESİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE

Dereağzı Mahallesi’nde Beylikdüzü Belediyesi’ne ait Umut Meyve Ormanı ve Hobi Bahçesi Ata Tohumu Çoğaltım Alanları’nda doğal tarım metotlarıyla yetiştirilen ürünlerin tohumluk olarak ayrılanlar haricindekilerin tümü, Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Gıda Bankası projesi, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile El Ele Yaşam Derneği işbirliğiyle yürütülüyor.

ÜRETİM YIL BOYU DEVAM EDİYOR

Toplanan sebze ve meyveler, makbuz karşılığında Gıda Bankası yetkililerine makbuz karşılığı teslim ediliyor. Umut Meyve ormanı ve Hobi Bahçesi Ata Tohumu Çoğaltım Alanları’nda kışın pazı, roka, maydanoz, kıvırcık ve taze soğan;  yazın ise domates, biber, patlıcan, kabak, balkabağı, salatalık gibi sebzeler yetişiyor.

Bilgi, başvuru ya da bağış amacıyla iletişim kurmak isteyenler; 444 09 39 numarasını tuşlayarak Beylikdüzü Belediyesi Gıda Bankası’na ulaşabiliyor.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı