Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 13:34
 
“İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ”
Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta yapılan saldırı için “Sıradan bir provokasyon değildir, son derece organize bir eylemdir.” diyen CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal soruşturma açılması gerektiğini ifade edip İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya çağırdı.
GÜNCEL Haberi
“İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ”

CHP’nin ülke genelindeki il başkanlıkları eş zamanlı yaptıkları basın açıklamalarıyla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde gerçekleşen ve Türkiye gündemine oturan saldırıyı kınadı.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Şişhane Meydanı’ndaki açıklamasına İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

 

 

“BU SON DERECE ORGANİZE BİR EYLEMDİR” 

Çubuk’taki saldırı için “Yapılan sıradan protesto değildir, sıradan bir provokasyon değildir, son derece organize bir eylemdir.” diyen Kaftancıoğlu, şunları söyledi: “Siyasi rant bekleyen zehirli dil ve zehirli dilin sahipleri bu hain saldırıda pay sahibidir. Bu saldırının ardında cevaplanması gereken çok sayıda soru var, bunlar cevaplandırılmalı, kamuoyu rahatlatılmalıdır.” 

Saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal soruşturma açılması gerektiğini ifade eden Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya çağırdı.

 

“EVİ YAKIN DİYENLERE ‘MESAJINIZI VERDİNİZ’ NE DEMEKTİR?”

Kaftancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Milli Savunma Bakanına sormak isteriz, o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de mesajınızı verdiniz demek ne demektir? Bu nasıl bir cümledir? O organize grup ne mesajı vermiştir? Herkes rahat olsun, soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz. Bilinmelidir ki, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu devletin yetkili kurumları koruyamıyorsa CHP örgütü koruyacak güçtedir. Bu saatten itibaren, İstanbul'da İstanbul örgütü halkımız ile birlikte genel başkanımızı koruyacaktır.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı