Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 16:23
 
İMAMOĞLU CEVAP VERDİ, A HABER YAYINLAMADI
A Haber, Ekrem İmamoğlu’na “145 yıllık demokrasi mücadelesi” ifadesiyle neyi kastettiğini sordu. İmamoğlu, “Buradan ne aradığınızı bilemem ama benim anlattığım net.” diyerek tane tane cevap verdi. Ancak haber kanalı, bu demeci yayınlamadı. İmamoğlu o görüşmenin video kaydını sosyal medyadan paylaştı.
GÜNCEL Haberi
İMAMOĞLU CEVAP VERDİ, A HABER YAYINLAMADI

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) henüz resmiyet ve netlik kazanmayan verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinde önde bulunan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, A Haber muhabirinin sorması üzerine “145 yıllık demokrasi mücadelesi” ifadesiyle neyi kastettiğini açıkladığını ancak kanalın konuyla ilgili haberi yayınlamadığını duyurdu.

 

“SANDIK VE DEMOKRASİYLE 1’İNCİ MEŞTURİYET’TE TANIŞTIK” 

Sosyal medya hesabından gerçekleşen görüşmenin videosunu paylaşan İmamoğlu’na, A Haber muhabiri, “145 yıldır demokrasi mücadelesi veriyoruz, dediniz. Konu birkaç gündür gündemde ve neyi kastettiğiniz merak ediliyor.” diyor ve ifadeye açıklık getirilmesini istiyor.

Bunun üzerine İmamoğlu şunları anlatıyor: “Birkaç defa yaklaşık 145 yıldır dediğim şey aslında çok net. Bunu herkes biliyor. Topraklarımızda Osmanlı döneminin sandıkla ve seçimle tanıştığı gün; 1’inci Meşrutiyet’tir. Net olarak Meşrutiyet’i kastediyorum. Demokrasi denince aklınıza başka ne gelebilir? 1’inci Meşrutiyet, 1876 yılının aralık ayında ilan edilmiştir. 143 yıldan biraz fazla oldu. Yaklaşık dememin kastı bu. Kaldı ki meşhur 93 harbi Osmanlı-Rus Savaşı çıkınca da o Meclis kapatıldı. Yaklaşık 145 yıl dedim. Buradan ne aradığınızı bilemem ama benim anlattığım net.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı