Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 21:19
 
İMAMOĞLU “EKŞİ SORULARI” CEVAPLADI
Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını ve kendisi hakkında siteye girilen “entry”leri cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, yerel seçimlerde “Sandık Güvenlik Sistemi” kuracaklarını açıkladı.
SİYASET Haberi
İMAMOĞLU “EKŞİ SORULARI” CEVAPLADI

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını, web sitesinin Youtube kanalında cevapladı.

 

“Soyadınızı değiştirmeyi düşündünüz mü” şeklinde sorulan bir soruya “Soyadımdan çok memnunum” cevabını veren İmamoğlu, sorunun devamındaki “tanıtım videolarındaki başörtülü bayanlar” ile ilgili kısma da “Başörtülü-başörtüsüz ayırımını bırakalım, toplumumuzda kim varsa videolarımızda da o var” karşılığını verdi.

 

Hakkında Ekşi Sözlük’e girilen “entry”leri de cevaplama fırsatını bulan İmamoğlu, “Lahananın kilosunun kaç para” olduğuna ilişkin bir soruya “En son 10 liradan altı liraya düşürüp satışını bizzat ben yaptım, daha başkan olmadan ekonomiye katkımız gözle görülür hale geldi” karşılığını verdi.

 

İSTANBUL’A BİSİKLET ULAŞIMI PROJESİ

 

“İstanbul’un en büyük şehir içi parkını, Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’ni yapan belediye başkanı olduğunu” vurgulayan İmamoğlu, İstanbul’un betondan kurtulması için de kendisini adres gösterdi. İstanbul’un bisiklet yolları için çok elverişli yapıda olduğunu kaydeden İmamoğlu, Beylikdüzü’nde kilometrelerce bisiklet yolu için her yeni yapılan yola entegre etmeye çalıştıklarının da altını çizdi. İmamoğlu, bu çerçevede İstanbulluların okullara ve işyerlerine bisikletle gidip gelmelerine uygun bisiklet yolları yapacaklarını ifade ederek, ilk beş yıllık icraatlarında tüm İstanbul’da bu değişimin hissedileceğini söyledi.

 

İmamoğlu, ulaşım ile ilgili projelerini de yakında açıklayacaklarını belirterek, 24 saat ulaşımın sağlanacağı sözünü verdi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın “İstanbul’un üç kıymetli markası olduğunu” söyleyen İmamoğlu, bu markalarla dünyaya meydan okuyacaklarını söyledi. Futbolsever olduğunu, ancak futbolun kirli tarafına karşı olduğunu belirten İmamoğlu, İstanbul’un üç futbol kulübünün yanında olmaya devam edeceğini tekrarladı.

 

Sokak hayvanları için “Mahalle Gönüllüleri Kurumu” oluşturacaklarını ve bu hayvanlar için özel zabıta kolluk gücü kuracaklarını belirten İmamoğlu, hayvanların bu yolla denetlenip, korunarak onlara acil sağlık hizmeti verileceğini kaydetti.

 

İMAMOĞLU: “İSTANBUL’UN EN YAŞANILASI İLÇESİ BEYLİKDÜZÜ”

 

Gençlere eğitimde fırsat eşitliği, ulaşım, keyifli ve adil bir şehir vaat eden İmamoğlu, CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisini rakip olarak görüp görmediği şeklindeki bir soruya da “Ortalık zaten karışık kardeşim” diye esprili şekilde karşılık verdi.

 

Seçim için “Sandık Güvenlik Sistemi”ni kuracaklarını da kaydeden İmamoğlu, “Seçilemezsem biterim diye bir düşünceye kapılıyor musunuz” sorusuna “Makam, mevki bana ait değil, siyasete girenlere tavsiyem, bir günde bırakacakmış gibi düşünsünler” cevabını verdi.

 

İmamoğlu, Youtube kanalındaki yayında, “İstanbul’un en yaşanılası ilçesi neresi” sorusuna da “Beylikdüzü” cevabını verdi. 

 

Kaynak: Editör: Cadde Gazetesi
Yorumlar
Haber Yazılımı