Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 20:51
 
İMAMOĞLU: “ESKİLERİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”
Aday olamayan küskünlerin başka partilerden seçime girmelerine, “Hepsinin başımızın üstünde yeri var” karşılığını veren İmamoğlu, Avcılar’da CHP’nin her iki eski belediye başkanının da yeni aday Turan Hançerli’ye destek verdiğini vurguladı.
SİYASET Haberi
İMAMOĞLU: “ESKİLERİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, aday gösterilmeyen küskünlerin başka partiye geçecekleri iddiaları hakkında, "Aday gösterilmeyen arkadaşlarımızın, eski belediye başkanlarımızın başımızın üstünde yeri var" yorumunu yaptı.

 

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, Avcılar'daki henüz imar planı onaylanmayan Yeşilkent Mahallesi'nde düzenlenen mitinge,  CHP'nin Avcılar Adayı Turan Hançerli ile birlikte katıldı.

 

"MİLLETİN GÖNLÜ KIRILACAKSA SEÇİM KAZANMAK İSTEMEYİZ"

 

Avcılar'daki İstanbul Üniversitesi Kampüsü'nde 1989’da öğrenci olduğunu, bölgedeki altyapı ve imar planları sorunlarının yanı sıra, eğitim ve sağlık gibi sorunları da yakından bildiğini ifade eden Ekrem İmamoğlu, "Biz insana bakarız. Kökenine inancına bakmayız. Sadece bize oy veren insanlara değil, burada olmayan tüm partilerin de oyuna talibiz" dedi.

 

İmamoğlu, seçildikleri takdirde iş, aş arayan hiç kimseye "Şu partiye üye olun ondan sonra gelin" demeyeceklerini ifade ederken, "İstanbul'u yordular gönülleri kırdılar, komşu komşuyu hangi partiye baktığına göre hareket eder hale getirdiler. Bizim ötekimiz yok. Birbirimizi seveceğiz. Sevgisizlik üzerinden siyaset yaparak gönülleri kazanmayı istemeyiz. Milletin gönlü kırılacaksa biz seçimi kazanmayı da istemeyiz" diye konuştu.

 

"GÜN, BİRLİK GÜNÜDÜR"

 

İmamoğlu, konuşmasının son bölümünde Avcılar'da CHP'den aday gösterilmeyen, Belediye Başkanı Handan Toprak ve eski Başkan Mustafa Değirmenci'nin aday gösterilen Turan Hançerli'nin yanında yer alacaklarına inandığını ifade ederken, "Biz biriz, bütünüz. Bizim derdimiz İstanbul'un, Avcıların sorunları. İki başkan da Avcılar'a çok büyük hizmetler etmiştir. Şimdi de Hançerli hizmet verecek. Bütün eski belediye başkanları, aday adaylarının tecrübelerinden yararlanacağız. Onların başımızın üstünde yeri var. Gün birlik günüdür. Kol kola omuz omuza olacağız, İstanbul'un sorunlarını çözeceğiz. Bize oy vermeyenler bile mutlu olacak" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı