Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 13:51
 
İMAMOĞLU:“HASAN AKGÜN’ÜN EN KOLAY SEÇİMİ OLACAK”
AK Parti Adayı Mevlüt Uysal’ı ima ederek, “Seçilmeyecek ve buradan gidecek bir daha buraya uğramayacak adama oy verilmez.” diyen CHP İstanbul İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, “Büyükçekmeceli olmayan nasıl Büyükçekmece’ye hemen sevdalanır onu anlamış değilim.” dedi.
SİYASET Haberi
İMAMOĞLU:“HASAN AKGÜN’ÜN EN KOLAY SEÇİMİ OLACAK”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Adayı Hasan Akgün, Büyükçekmece’de ortak miting düzenledi.

Ekrem İmamoğlu binlerce partilinin katıldığı Tepecik Meydanı’ndaki mitingde, 31 Mart 2019’un, 1994 yılından beri ilçeyi yöneten Hasan Akgün’ün şimdiye kadarki en kolay seçimi olacağını savundu ve “Ama biliyorum o işini şansa bırakmaz, siz hiç bırakmayın.” dedi.

“YAHU NASIL HEMEN SEVDALANIRLAR?”

“İstanbul gönül işi” demelerini anladığını ama peşi sıra gelen “Büyükçekmece sevdam.” ifadesini anlamlandıramadığını ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu: “Yahu nasıl hemen sevdalanırlar? Yani Büyükçekmeceli olmayan nasıl Büyükçekmece’ye hemen sevdalanır onu anlamış değilim. Büyükşehir Başkan vekili, bana oy verenlere hizmet edeceğim der. Bak ben sizi bir uyarayım. Bahçeşehir’de bir gölet var. Gölet ile göl arasında bir tek et farkı var. Gölün ortasına da bina yaparlar.”

“Hizmet enerji işidir. Hizmet gerçekten sevmek işidir. Hele hele ait değilsen yapamazsın. Bu şehre ait olacaksın kardeşim. Büyükçekmece’ye ait olacaksın.” diyen İmamoğlu, devamında şunları söyledi: “Büyükçekmece’de birinin eline bir şey batsa için cız edecek, yanacak. Seçilmeyecek ve buradan gidecek bir daha buraya uğramayacak adama oy verilmez.”

“TEPECİK’İN MAKÛS TALİHİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Hasan Akgün ise Tepecik’in tarihindeki en kalabalık mitinglerden birine şahit olduğunu belirterek,  yeni dönemde Cumhuriyetin 100’üncü Yılı” konsepti çerçevesinde 100 projeyi hayata geçireceklerini vaat dile getirdi.  

 Akgün, Tepeciklilere şu ifadelerle seslendi: “Tepecik özel bir yer. 2004’den beri burada sözler verilir. Bu meydana geldiler, caminizi biz yapacağız, Tepecik’ten metroya binip İstanbul’a gideceksiniz dediler. Peki, camiyi, meydanı, Atatürk Caddesi’ni kim yaptı? Bu mahallesinin öbür tarafının mahkeme kararı ile iptal edilmiş olan imar planlarını tekrar hem de yüzde 70 arttırarak biz yaptık. 11 kilometreden daha fazla yağmur suyu kanalları açtık. Elektrik hatlarının yüzde 70’ni BEDAŞ ile birlikte aşağıya indirdik.Mahalleye devasa Nejat Uygur Kültür Merkezi’ni ve sosyal tesisi kazandırdık. Ben ve ekibim Tepecik’in makûs talihini değiştirdik.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı