Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 10:43
 
“İMAMOĞLU, MAÇA GELMESİN!”
YSK verilerine göre İBB seçimlerinde önde olan Ekrem İmamoğlu, Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya, bir bakanın Beşiktaş ve Fenerbahçe yöneticilerini arayarak bu hafta sonu oynanan maçlara kendisinin gelmemesi yönünde telkinde bulunduğunu söyledi. Sohbeti ve iddiayı bugünkü köşesine taşıyan Alçı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklama yapması gerektiğini yazdı.
GÜNCEL Haberi
“İMAMOĞLU, MAÇA GELMESİN!”

Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) henüz kesinleşmeyen verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) seçimini kazanan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında şok bir iddiayı köşesine taşıdı. Alçı’nın İmamoğlu’na dayandırdığı iddiaya göre, bir bakan Fenerbahçe ve Beşiktaş yöneticilerini arayarak İmamoğlu’nun bu hafta oynanan derbi maçlarına gelmemesinin sağlanması yönünde telkinde bulundu. Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası Alçı’yı arayan İmamoğlu, konuşması sırasında bu iddiayı da dile getirdi.

 

“SOKAKTAKİ HERKES BENİ TEBRİK EDİYOR”

İmamoğlu ve “İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmemeli.” görüşünü seslendiren Alçı arasındaki telefon sohbette söz 31 Mart seçimleri sonrasında yaşanan sürece gelince, İmamoğlu, “Ben hep birleştirici, bütünleştirici olmaya gayret ettim, ediyorum. Ama nereye gidersem gideyim büyük bir kalabalık toplanıyor. Bakın biraz önce Bağdat Caddesi’nde bir yemek yiyelim dedik, bizi gören 5000 kişi toplandı ‘mazbata’ diye bağırmaya başladı, sonra çay içmeye gittik aynı şey. Bunlar doğal olarak gelişiyor. İnanın bunları ben organize etmiyorum. Şayet karşı tarafın dediği gibi bir şaibe, hile varsa bunun sokakta karşılığı olur. Ben 12 gündür sokaklarda her mahalleye giriyorum, her türlü görüşten seçmenle karşılaşıyorum, hiç kimse de bana hile yaptın, oy çaldın demiyor herkes tebrik ediyor.” diyor.

 

“İMAMOĞLU MAÇA GELMESİN DİYE TELEFON AÇILDI”

Bu ifadelerin sonrası biraz duraklayan İmamoğlu ardından, “Fakat beni bu maçlara gitmekten alıkoymaya çalışanlar da oldu.” iddiasını ortaya atıyor. Alçı, “Kim bunlar, ne yaptılar?” diye soruyor. İmamoğlu, “Kulüpleri arayıp tehdit ettiler Nagehan Hanım. Hem Beşiktaş’a, hem Fenerbahçe’ye İmamoğlu maça gelmesin diye telefon açıldı.” cevabını veriyor.  

Sonrasındaki diyaloglar Alçı’nın “Derbi sonrası Ekrem İmamoğlu’ndan gelen telefon” başlıklı yazısında şöyle anlatılıyor: “İmamoğlu’nun ağzından bir anda dökülen bu şok edici iddianın ardından Ekrem Bey’e yeniden sordum: ‘Yani Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin sizin maça gelmemenizle ilgili tehdit edildiğini mi söylüyorsunuz?’ ‘Evet aynen’ diye cevap verdi… ‘Bunu yazabilir miyim’ dedim ‘Yazabilirsiniz hatta buyurun yazın’ diye yanıtladı. Kısacası Ekrem İmamoğlu hem cumartesi günkü Beşiktaş-Başakşehir hem de dünkü Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmemesi için kulüplere telefon gittiğini söylüyor… Yazının başına oturduğumda bu çarpıcı iddia ile ilgili herhangi bir yanlış anlama olmaması için İmamoğlu’nu bu kez ben aradım ve yeniden sordum:‘Ekrem Bey, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine, kendiniz ile ilgili maçlara gitmemeniz için tehdit telefonları geldiğini söylediniz. Bunu yazacağım, doğru anlamışım, değil mi?’ ‘Evet, doğru’ dedi. ‘Kimdendi bu iddia ettiğiniz telefonlar, isim verebilirsiniz’ deyince ‘Bir bakandan diyorum şimdilik daha fazla bir şey demiyorum’ yanıtını aldım. Belli ki İmamoğlu cephesine kendilerine bu tarzda telefon geldiğini söyleyen bizzat Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yöneticileri. Yoksa kendilerinin böyle bir telefona şahit olmaları teknik olarak imkansız.

“ALİ KOÇ VE FİKRET ORMAN OLAYI AYDINLATMAK ZORUNDA”

Bu noktada bu telefonların gelip gelmediği yönünde açıklama yapması gereken iki yetkili var. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman. Ekrem Bey ile görüşmem neredeyse gece yarısı olduğu için bu iki kulübün başkanını arayıp konuyla ilgili bilgi alamadım ama bence gün içinde iki kulüp de resmi açıklama yapmak zorunda.

Bu olay bazı Fenerbahçe ve Beşiktaş yöneticilerinin yaptığı bir dedikodudan mı ibaret yoksa gerçekten İmamoğlu’nun maça gelmemesi için böyle telefonlar mı geldi? Ali Koç ve Fikret Orman bu olayı aydınlatmak mecburiyetinde.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı