Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 15:58
 
İMAMOĞLU’NDAN HAMZAÇEBİ’YE: “KAMUOYUNA MAL ETMESİN”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul için "Çılgın Yeşil Alanlar" projesi geliştirdiklerini ve sahipsiz arazilerin değerlendirilerek yeşil alan olarak şehre kazandırılacağını açıkladı.
SİYASET Haberi
İMAMOĞLU’NDAN HAMZAÇEBİ’YE: “KAMUOYUNA MAL ETMESİN”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi'nin istifasına ilişkin olarak, "Gönül kırıklıkları olabilir ama bunun kamuoyuna mal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun, Sayın Hamzaçebi'nin tecrübesine yakışan tavır olacağını düşünüyorum" dedi.

 

CHP İstanbul İl Başkanlığı Kampanya ve Koordinasyon Çalıştayı’na katılan İmamoğlu, buradaki aday tanıtım toplantısı sonrasında basın mensuplarının konu hakkındaki sorularına, "Parti içerisinde insanlar kendi bireysel kararlarını alabilirler. Görevden geri çekilebilirler, istifa edebilirler, tekrar o görevi geri alırlar. Bunu kamuoyuna açık bir deklarasyona döndürmeden kendi kurulları içerisinde aşabilecekleri bir dille yönetsinler. Gönül kırıklıkları olabilir ya da istemedikleri bir görevlendirme olabilir, bunları insani buluyorum. Ama bundan sonrasını kamuoyuna mal etmeden, parti içerisinde bir düzenle yönetmelerini diliyorum. Bunun hem Sayın Hamzaçebi'nin tecrübesine yakışan, hem de partinin bir üyesi olmasına yakışan bir tavır olacağını düşünüyorum. Oturur konuşuruz, biz büyük bir partiyiz, oturur konuşur ve çözeriz" sözleriyle karşılık verdi.

 

 

"YAŞAM VADİSİ, ÇILGIN BİR PROJEDİR"

 

 

Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği yatırımlardan da söz eden İmamoğlu, İstanbul için “Çılgın Yeşil Alanlar” projesini açıkladı. İmamoğlu, "İstanbul'un batısından Haramidere'den ve Ambarlı vadisinden başlayıp Pendik'e kadar olan bir takım vadiler ya da biraz daha metruk durumda gözüken alanlarda, örneğin Küçükçekmece gölünden Bahçeşehir'e ulaşan, hiçbir tanımı veya mülkiyet sorunu olmayan, tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesine ya da hazineye ait alanlarda tam 20 milyon metrekarelik yeni Yaşam Vadileri ve yeşil alanlar kuracaklarını” söyledi. “Bu çılgın bir projedir” diyen İmamoğlu, İstanbulluların yeşili bulamadıkları  için çıldırıp, nefes almakta zorluk çektiklerini vurgulayarak insanlara güzel ve doğal ortamlar sağlandığında, morallerinin düzeleceğini belirtti.

 

 

"KADINLARA DAHA ÇOK YER AÇILMALI"

 

 

İmamoğlu, İstanbul’da ilçe başkanlığına tek bir kadın aday olmasına ilişkin olarak da  Büyükşehirde veya ilçelerde iki koltuktan birinin kadınlara verilmesi konusunda çok hassas, çok baskıcı bir süreci işletmeyi il başkanıyla görüştüğünü, gücü yettiği kadar ilçe bazında bu sürece dahil olacağını ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı