Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 11:32
 
İMAMOĞLU’NDAN KAVAKLI’YA SOSYAL BELEDİYECİLİK MÜHRÜ
Kavaklı Mahallesi’nde sportif, kültürel, sağlık ve sosyal anlamda fonksiyonel bir merkez oluşturan stat, kütüphane, aile sağlığı merkezi ve park tesisleri hizmete açıldı. Belediyeciliğin insanları tanıyarak ve ihtiyaçlarını bilerek icra edilmesi gerektiğini belirten Ekrem İmamoğlu, “Sosyal yaşam alanları kavramına önem vererek birçok tesisi hayata geçirdik.” dedi.
GÜNCEL Haberi
İMAMOĞLU’NDAN KAVAKLI’YA SOSYAL BELEDİYECİLİK MÜHRÜ

Beylikdüzü Belediyesi’nce yenilenip modern bir görünüme kavuşturulan Kavaklı Mahallesi’ndeki Hasan Doğan Stadyumu, aynı proje kapsamındaki Fakir Baykurt Kütüphanesi, Sağlık ve Sosyal Yaşam Alanı ile Dr. Safiye Ali Parkı ve Fatma Aliye parkları hizmete açıldı.

“STAT HALKA DA AÇIK OLACAK”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açılışta “Yaptığımız çalışmalarla stat, tepeden tırnağa yenilendi ve İstanbul’un en nitelikli futbol sahasına dönüştü. Kütüphanesiyle, Aile Hekimliği Merkezi’ne tahsis edilen alanıyla burası, Kavaklı’nın merkezi haline gelecek.” dedi. Gençlere ve çocuklara “çağdaş ve modern bir tesis kazandırmanın mutluluğunu” yaşadığını söyleyen İmamoğlu, halka da açık olacağını ve dileyenlere spor yapma imkânı sağlanacağını ifade etti.   

Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği açılışa İmamoğlu’nun yanı sıra, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer, İYİ Parti İlçe Başkanı İskender Duriç, sanatçı Çılgın Sedat, eski Milli futbolcu Tuncay Soyak, Milli Takım yardımcı antrenörü Nedim Yiğit de katıldı.  

“İNSANLARI TANIMAK VE İHTİYAÇLARINI BİLMEK ESAS”

Belediyeciliğin insanları tanıyarak ve ihtiyaçlarını bilerek icra edilmesi gerektiğini belirten İmamoğlu, “Sosyal yaşam alanları kavramına önem vererek birçok tesisi hayata geçirdik. Bugün, kadınların aileleriyle, çocuklarıyla birlikte gelip vakit geçirebilecekleri, kendilerine dönük eğitimlerin verileceği bir sosyal yaşam alanını daha ilçemize kazandırdık. ” diye konuştu. 

FAKİR BAYKURT’UN KIZINDAN TEŞEKKÜR

Türkiye’nin önemli edebiyatçılarından babası Fakir Baykurt’un adının verildiği kütüphanenin açılışında kızı Işık Baykurt, emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı ve Literatür Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Kenan Kocatepe ise şunları dile getirdi: “Unuttuklarımızı hatırlamak bir vefadır ama aynı zamanda bir görevdir. Beylikdüzü Belediyesi’ne ve Başkan Ekrem İmamoğlu’na okuma kültürünün geliştirilmesine yönelik yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum.”

FONKSİYONELLİK VE BÜTÜNLÜK ARZ EDİYOR

Birbirinden güzel sportif etkinliklerin adresi olan Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu’nda ayna anda 2230 kişi maç izleyebiliyor. 450 metrekare alana konuşlanan Fakir Baykurt Kütüphanesi, 80 kişilik kapasitesiyle Kavaklı’da önemli bir açığı kapatıyor. 5000 kitap koleksiyonu bulunan kütüphanede internet erişim merkezi, dergi gazete bölümleri ile çocuk kitaplığı ve çocuk etkinlik alanı da var. Kavaklı Sağlık ve Sosyal Yaşam Alanı ise özellikle kadınların buluşma noktası olacak. Peyzaj düzenlemeleriyle dikkat çeken Dr. Safiye Aliye Parkı, 1.525;  Fatma Aliye Parkı ise 1.245 metrekare büyüklüğe sahip.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı