Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 11:49
 
İMAMOĞLU’NDAN KORE GAZİSİ BÖKE’YE SON GÖREV
Cenaze namazına katıldığı Kore Gazisi Ruhan Böke’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına ise baş sağlığı dileyen Ekrem İmamoğlu, “Birçok gazimiz gibi kıymet verdiğimiz bir komşumuzdu, toprağı bol olsun.” dedi.
GÜNCEL Haberi
İMAMOĞLU’NDAN KORE GAZİSİ BÖKE’YE SON GÖREV

89 yaşında vefat eden Kore Gazisi Ruhan Böke, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. Böke, 1950 yılında Kore Savaşı’na katıldığında 20 yaşındaydı.

Böke’nin cenaze namazına kesinleşmeyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde önde olan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katıldı.

Merhum Böke’ye Allah’tan rahmet,  ailesi ve yakınları ile merhumu uğurlamaya gelen gazilere başsağlığı dileyen İmamoğlu, “Kurtuluş Savaşı gazisi bir dedenin dizinin dibinde büyümüş biri olarak savaşı, gaziliği ve şehitliği çok küçükken öğrendim. Bugün sonsuzluğa uğurladığımız Kore Gazisi Ruhan Böke de birçok gazimiz gibi kıymet verdiğimiz bir komşumuzdu, toprağı bol olsun.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı