Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 16:07 Bu haber 579 kez okundu
 
İSTANBUL SEÇİMLERİ İÇİN ‘MURDAR’ DEDİ
1 Nisan’dan beri gözlerden uzak durmayı yeğleyen AK Parti İBB Adayı Binali Yıldırım sonunda kameraların karşısına geçti. Hukuki sürecin devam ettiği belirten ve tartışmaları bu noktaya rakibi Ekrem İmamoğlu’nun taşıdığını ileri süren Yıldırım, şu çok konuşulacak ifadeleri dile getirdi: “Sahtekârlığın son kullanım tarihi olmaz. Sahtekârlık başta yapılmışsa sonuna kadar devam eder. Bu tıbbi ilaç değil. Seçmenin iradesini ve oyunu çalmak bir miada bağlı değildir. Son kullanım tarihi de olmaz. Bunu İstanbulluların takdirine sunuyorum. Bu seçim murdar olmuş bir seçimdir.”
SİYASET Haberi
İSTANBUL SEÇİMLERİ İÇİN ‘MURDAR’ DEDİ

 

Günler sonra kameraların karşısına geçen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Seçimlerin bu hale dönüşmüş olması tatsız bir şey. İstanbul gibi büyük bir yeri yönetecek başkanın, şaibeler, sakatlanmış seçim sonuçlarıyla başkan olması pek hoş olmaz. Başkanın güçlü şekilde görev yapması, hizmet yapması bütün İstanbulluların arzusudur. ” dedi.

“KARARI YSK VERECEK”

Sürecin başından beri hukuk vurgusu yaptıklarını belirten ve “YSK sürecin sahibidir, patronudur. İtirazları tamamıyla YSK yürütmektedir. Bizim taleplerimizin bir kısmını reddetmiştir bir kısmını kabul etmiştir.” diyen Yıldırım, şunları söyledi: “Netice olarak bir sona yaklaşmış buluyoruz. Maltepe'deki sayımlar da tamamlandığında bu süreç bitmiş olacak. Şunu anlayabilmiş değilim. Bir tahammülsüzlük var ortada. 'Seçimi kazandık verin mazbatayı'. Kardeşim seçimi kazandığının kararını sen mi vereceksin. Kararı veren YSK'dır. Bugün verilmiş bir karar var mı?"

“SAHTEKÂRLIĞIN SON KULLANIM TARİHİ OLMAZ”

AK Parti’nin Büyükçekmece’deki hile ve usulsüzlük iddialarını tekrarlayan Yıldırım, şöyle konuştu: “Bu seçimleri bu şekilde gelmesini körükleyen rakip aday açıkçası. Yoksa bu itiraz süreçleri her dönemde olmuştur. Sükunet içinde gerçekleşmiştir. Ben değerli rakibim Sayın İmamoğlu'na bu gibi tecrübesiz davranışlara son vermesini ve YSK'nın kararlarını beklemesini tavsiye ediyorum. Seçimde yapılan usulsüzlükler, yanlışlıklar, şaibeler, oy hırsızlıklarıyla sınırlı değil. Daha birçok yanlışlar var. Büyükçekmece'deki olay çok konuşuldu. Hepimize düşen, sonucu sükûnetle beklemektir. Dış ülkelere mesajlar göndermek, dış ülkelerin Türkiye'ye baskı yapmasını sağlamak, bunlar bizim milletimizin canını sıkmaktadır. Sahtekârlığın son kullanım tarihi olmaz. Sahtekârlık başta yapılmışsa sonuna kadar devam eder. Bu tıbbi ilaç değil. Seçmenin iradesini ve oyunu çalmak bir miada bağlı değildir. Son kullanım tarihi de olmaz. Bunu İstanbulluların takdirine sunuyorum. Bu seçim murdar olmuş bir seçimdir.”

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı