Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 14:45
 
“İSTANBUL’UN KAYBEDECEK TEK BİR ANI YOK”
“Sanki tek meselemiz İstanbul seçimiymiş gibi bir gündemle yoğruşuyoruz ve çok şeyi milletçe ıskalıyoruz. Belki yarınlarda bedeli çok ağır olacak şeylerden uzak tutuluyoruz.” diyen Ekrem İmamoğlu, şu ifadelerle YSK’ya seslendi: “İstirham ediyorum; kararınızı verin. İşimize başlayalım. İstanbul’un kaybedecek tek bir anı bile yok.”
GÜNCEL Haberi
“İSTANBUL’UN KAYBEDECEK TEK BİR ANI YOK”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinde önde giden CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videolu mesajda, “12 gündür seçilmiş bir belediye başkanının göreve davet edilmemesi konusunun uzatılmasıyla gerçekten ciddi bir boşluk meydana getiriliyor. Bu can sıkıyor.” dedi.

“MİLLETİN TEK MESELESİ İSTANBUL SEÇİMLERİ DEĞİL”

Ülkenin, milletin ve İstanbul’un anlamsızca yorulduğunu ifade eden İmamoğlu, “Ekonomiyle ilgili adımlar ne yazık ki sorunları çözmüyor. Uluslararası meseleler yine aynı şekilde hepimizin canını sıkıyor, tereddüde düşürüyor. Doğu Akdeniz’de, özellikle Kıbrıs ve çevresinde ilginç şeyler oluyor, acaba ıskalıyor muyuz? S-400 meselesi, Rusya ve ABD ile olan ilişkiler, bütün bunlar gündemin dışında kalmış şekilde, sanki tek meselemiz İstanbul seçimiymiş gibi bir gündemle yoğruşuyoruz ve çok şeyi milletçe ıskalıyoruz. Belki yarınlarda bedeli çok ağır olacak şeylerden uzak tutuluyoruz.” diye konuştu.

“1876’DAN BERİ DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERİLİYOR”

Türkiye coğrafyasında 1876’nın Aralık ayından beri demokrasi ve sandık mücadelesi verildiğini hatırlatan İmamoğlu, şu ifadelerle YSK’ya seslendi:  “Tarihi bir vazife yapıyorsunuz. Başka bir ihtimali ve alternatifi şiddetle reddediyorum. Bu toplumun kararına ve kararlılığına gölge düşürecek, insanları umutsuzluğa sürükleyecek hiçbir kararı almaya kimsenin hakkı yoktur. YSK, Türkiye’mizdeki seçimlerin meşruluğunu ve devamlılığını, demokrasinin devamlılığını koruyucu ve geliştirici kararları almakla mesul bir kurumdur. Dolayısıyla lütfen başka bahaneler aramaksızın, toplumun ve İstanbul’un sağduyusunu, maneviyatını yok saymaksızın kararınızı vererek bir an önce toplumu rahatlatmak mecburiyetindesiniz. İstirham ediyorum; kararınızı verin. İşimize başlayalım. İstanbul’un kaybedecek tek bir anı bile yok.”

“MİLLET BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAKTAN YORULDU”

YSK’nın elindeki verilere gölge düşürecek hiçbir unsur bulunmadığını kaydeden İmamoğlu,  sözlerine şöyle sürdürdü: “Veriler YSK’nın elinde.  Gölge düşürücü hiçbir unsuru yok. Süreç belli. Gölge düşürenleri de biliyoruz. Anadolu Ajansı gibi, kendi koltuklarını düşünen, kendi siyasi partileri içindeki birkaç kişi gibi o insanları biliyoruz. Ama onun dışında toplum bu süreci yaşamış, kabul etmiş, seçim belli. O bakımdan kararın bir an önce verilip göreve milletiyle beraber, 16 milyon vatandaşıyla beraber göreve başlayacak enerjiye sahip bir şekilde süreci bekliyoruz. Toplumumuza, milletimize kardeşliği aşılayalım; çocuklarımızı, geleceği düşünelim; aklı düşünelim, bilimi düşünelim, üretmeyi düşünelim, başka şeylerle uğraşmayı bir kenara bırakalım. Artık boş işlerle uğraşmaktan bu millet yoruldu. Eğitimi düşünelim, sağlığı düşünelim, bu güzel İstanbul’un sağlıklı bir çevreye kavuşmasını düşünelim. Örnek bir belediyeciliği nasıl yaparızı; el ele kol kola millete nasıl hizmet ediliri düşünelim. Partizanlığı yok edelim. Tarafgirliği bir kenara koyalım. Milletçe gelişmeyi, dünyanın en medeni ülkelerinden biri olma konusundaki yolculuğumuzu geliştirelim. Hedefimiz bu olsun. Çocuklarımız, gençlerimiz bizden bunu istiyor ve bunu bekliyor; bu ülke ve şehir adına geleceğe umutla bakabilmeyi istiyor. Bizim de istediğimiz bu.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı