Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 15:19
 
“İYİ DÜŞÜNMEK İÇİN ÇOCUKLARI DİNLEYİN”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yaşam Vadisi 2’inci Etap’a, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelen çocuklarla birlikte barış ve kardeşliğin simgesi kabul edilen zeytin ağacı dikti. “Çocuklarımız için bütün iyi duyguları ve İstanbul’un bir çocuk dostu bir kent olmasını istiyoruz.” diyen İmamoğlu, “çocukların eğitimleri, gelecekleri, sağlıklı yaşam alanlarıyla buluşmaları için uğraşacağını” söyledi.
GÜNCEL Haberi
“İYİ DÜŞÜNMEK İÇİN ÇOCUKLARI DİNLEYİN”

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yaşam Vadisi 2’inci Etabı’na dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuklarla birlikte evrensel ve ülke içi barış zeytin ağacı dikti.

 

“ATATÜRK’ÜN HAKLILIĞINI BUGÜN DAHA İYİ ANLIYORUZ”

Buradaki konuşmasında çocuklara armağan edilmiş olma özelliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada başka bir örneğinin bulunmadığına işaret eden Ekrem İmamoğlu, bugünden geriye doğru bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce çok doğru ve haklı öngörüler ortaya koyduğunun daha iyi anlaşıldığının altını çizdi.

 

“ÇOCUKLARIN SEVGİSİ VE SESİ BİZE YOL GÖSTERDİ” 

“Çocuklarımız için bütün iyi duyguları istiyoruz. İstanbul’un bir çocuk dostu bir kent olmasını istiyoruz.” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocukların eğitimleri, gelecekleri, sağlıklı yaşam alanlarıyla buluşmaları için uğraşacağız. İyi düşünmek için çocukları dinlememiz lazım. Onları çok dinledim. Çocukların sevgisi ve sesi bize yol gösterdi. Bu görevi coşku ve enerjiyle yapıyorsam; beni en çok besleyen çocukların sevgisi ve onlarla olan borcumdur. Çocukların sevgisi hep yanı başımızda olsun. Onlar için çok çalışalım.

Vadinin 3’üncü ve diğer etapları için Mehmet Çalık başkanıma başarılar diliyorum. Onun yanında olacağız. Burada büyüyen çocuklar hayatları boyunca Yaşam Vadilerini sahiplenecekler. Zarar verilmesine müsaade etmeyecekler, daha da geliştirecekler.

Zeytin ağaçlarını dünya barışı ve ülkemizin iç barışı için dikeceğiz. 23 Nisan herkese kutlu olsun.”

 

“KOCAMAN YÜREĞİ OLAN BİR LİDERİN EVLATLARIYIZ”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da “Kocaman yüreği olan bir liderin evlatlarıyız. Dünyadan evlatlarımız da bizlerle birlikteler. Kardeşçe ve barış içinde yaşacağı dünya için mücadele edeceğiz.” dedi.  

2014-2019 döneminde Beylikdüzü’nde İmamoğlu’la birlikte çok çalıştıklarını belirten Çalık, Yaşam Vadisi 2’inci Etap’a dikecekleri zeytin ağaçlarını dostluk ve barış için büyüceklerini ifade etti. İmamoğlu’nun ilçede başlattığı süreci en güzel şekilde temsil edeceklerini ve ilçenin mutlu insanların yaşadığı yer olmayı sürdüreceğini söyleyen Çalık, emaneti kendilerinden sonraki nesillere aynı duygularla devredeceklerinin sözünü verdi. Çalık, İmamoğlu’nun değişik yerlerine de yeni Yaşam Vadileri kazandıracağına inancının tam olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı