Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 12:50 Bu haber 2039 kez okundu
 
KABİNE TOPLANIYOR GÜNDEM YENİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Toplantının ana gündem maddesini artan koronavirüs vakalarıyla birlikte risk haritasının güncellenmesi ve yeni tedbirler oluşturuyor
SİYASET Haberi
 KABİNE TOPLANIYOR GÜNDEM YENİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı Beştepe'de saat 15.30'te yapılacak.

Toplantının ana gündem maddesini koronavirüs ile mücadele oluşturacak. Günlük 30 bin vakaya ulaşan koronavirüs vaka sayısında yeni tedbirler alınması gündeme gelecek.

Bu konuda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Kabine'yi bilgilendirmesi, vaka sayıları, illerdeki son durum, risk haritası ve aşı çalışmaları hakkında kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

13 Nisan'da başlayacak Ramazan Ayı öncesi, iftar ve sahur saatlerini de göz önünde bulundurarak yeni tedbirlerin ve kısıtlamaların açıklanması bekleniyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Toplantının bir diğer başlığı ise AB Zirvesi'nde açıklanan Türkiye raporunun olması beklenirken, İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasının ardından ABD ve AB'den gelen açıklamalar da değerlendirilecek.

Diğer yandan Libya, Doğu Akdeniz ve Suriye'deki gelişmelerin de masaya yatırılması bekleniyor. Merkez Bankası Başkanlığı'ndaki değişikliğin ardından ekonomide son durum da değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantının ardından açıklama yapması bekleniyor.

HABERTÜRK

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı