Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 14:59 Bu haber 4831 kez okundu
 
KAÇAK YAPILARA DRONE DENETİMİ
Esenyurt Belediyesi, kaçak yapılaşmayı drone aracıyla havadan denetlemeye başladı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Teknofest Festivali’nde böyle bir aracın denetim çalışmalarında son derece işe yarayacağını tespit ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “İnşaatların çoğunda asansör bulunmuyor, yukarı çıkıp kontrol etmek güç ve zaman alıyor. Biz drone ile işçilerin baretli olup olmadıklarını da denetliyoruz.” dedi.
TEKNOLOJİ Haberi
KAÇAK YAPILARA DRONE DENETİMİ

 

Esenyurt Belediyesi, kaçak yapılaşmayı drone aracıyla havadan denetlemeye başladı. Zabıta Müdürlüğü’nce yürütülen uygulama sayesinde inşaatlarda iş güvenliğine uyuyup uyulmadığı da gözleniyor. Drone denetimi ayrıca zaman kaybını da ortadan kaldırıyor.

 

 

 

 

 Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Teknofest Festivali’nde böyle bir aracın denetim çalışmalarında son derece işe yarayacağını tespit ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, konuya dair şu açıklamayı yaptı: “ Drone aracıyla inşaat denetimlerine başladık. Bizim burada ölçümüz, 1 santimetre fazla yükseklik olmayacak. İnşaatların çoğunda asansör bulunmuyor, yukarı çıkıp kontrol etmek güç ve zaman alıyor. Biz drone ile işçilerin baretli olup olmadıklarını da denetliyoruz. Yapı kontrol birimimiz ve zabıtamızla bu denetimlerimizi sürdürüyoruz.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı