Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 17:57
 
KADINLAR GÜNÜ’NDE EL EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER
Kadınlar Günü’nde açılan sergide, Esenyurt Belediyesi kurslarına katılan kadınların ürettiği el emeği eserler görücüye çıktı. Torium Alışveriş Merkezi’ndeki serginin açılışına Ali Murat Alatepe ve Azmi Ekinci de katıldı.
YAŞAM Haberi
KADINLAR GÜNÜ’NDE EL EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün kurslarına katılan kadınların el emekleri, Dünya Kadınlar Günü’nde sergilendi. Torium Alışveriş Merkezi’ndeki sergi, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci’nin de katıldığı törenle açıldı. Folklor ekibinin horon gösterisine, bazı kadınlar da eşlik etti.

 

Alatepe sergi açılışında, “Kadınlarımızın üretmesi ve elde ettikleri gelirle ev ekonomisine katkıda bulunmaları için her zaman onların önünü açtık. Kadınlar için yapılan projelerimiz bizim için her zaman öncelikli oldu.” dedi. 

Ekinci ise şöyle konuştu: “Seçimleri kazandığımız takdirde kadınlar için birçok projemiz var. Kadınlar için meslek edindirme kursları ve el beceri kurslarını çeşitlendirerek daha çok yerde açacağız. Kadınlarımızın ürettikleri ürünleri satabilmeleri için onlara çarşılar kuracağız. Tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı