Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 23:24 Bu haber 1763 kez okundu
 
“KADİR TOPBAŞ, HASAN AKGÜN’Ü ZİYARET ETTİ”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından karşılanan Topbaş, Büyükçekmece belediyesi hizmet binasını gezerek belediye personeli ve vatandaşlar ile sohbet etti. Topbaş, Hasan Akgün için, “Gerçekten başarılı bir belediye başkanı” ifadesini kullandı.
SİYASET Haberi
“KADİR TOPBAŞ, HASAN AKGÜN’Ü ZİYARET ETTİ”

Kadir Topbaş’ı makamında ağırlayan Başkan Hasan Akgün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bugün benim için anlamlı bir gün. İstanbul Belediyesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar ilk defa üç kez üst üste belediye başkanı seçilen Sayın Kadir Topbaş’ı, Kadir ağabeyimizi Büyükçekmece Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Kadir Ağabey bizim için, İstanbul halkı için özel bir kişidir. Siyasi bir tavır ortaya koymadan bizlere ağabeylik yapmıştır. Siyaset bazen insanlara istediklerini yaptırtmayabilir ama Kadir ağabeyin o sıcak davranışı, bizlere eşit yaklaşımı her zaman gönlümüzde yer etmiştir. Üç dönemlik hizmet döneminde bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü çok teşekkür ediyorum. İstanbul halkına yapmış olduğu hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Kendisini artık Büyükçekmece’de ağırlamıyoruz çünkü birkaç yıl önce Güzelce mahallemize yerleşti. Aynı zamanda bizim seçmenimizdi. Dolayısıyla Kadir ağabey de artık bizim kadar Büyükçekmecelidir. Büyükçekmece’ye vermiş olduğu emeklerden, hizmetlerden ötürü de kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“DOSTLUĞUNU, SICAKLIĞINI VE KARDEŞLİĞİNİ GÖRMEKTEYİM”

Kadir Topbaş ise Başkan Akgün ile dostluklarının uzun yıllara dayandığını belirterek şöyle konuştu; “Hasan Akgün kardeşim hem insan olarak hem de yönetici olarak gerçekten başarılı ve iyi bir dost. Gerçekten başarılı bir belediye başkanı... Yıllardan beri bu hizmeti vermekte ve işi gayet iyi bilen duayen bir isim. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da bilinen bir insan. Kendisiyle hem Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde mesai arkadaşlığı yaptık hem de Türkiye ve Marmara Belediyeler Birliği’nde, Dünya Belediyeler Birliği’nde en yakın mesai arkadaşımdı. Büyükçekmece’ye güzel hizmetler verdi. İlçe belediyelerinin imkanları çok geniş değil. Düşünceniz, vizyonunuz varsa bir şeyler ortaya koyabiliyorsunuz. Kendisi bunları ortaya koydu. Dünyada gelişmiş ülkelerin en önemli gelişme unsurları yerel yönetimlerdir. Yerel halka temas edilen noktalarda başarılı olunursa halk güzel hizmetler alırsa devlete olan güveni artar ve kalkınma gelişir. Hem istihdam açısından hem ekonomik açıdan bunları kendi bölgesinde başaran bir insandır. Bugün kendisine nezaket icabıyla bir ziyarette bulundum. Sağ olsun o dostluğunu, sıcaklığını ve kardeşliğini görmekteyim. Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bu hizmet aşkı ilk gün başladığı gibi devam etmektedir. İnsana olan sevdası var. Herhalde 9 dönemi tamamlayacak öyle görünüyor.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı