Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 13:15
 
KAİ GECESİNDE BİRLİK VE KARDEŞLİK VURGUSU
Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Derneği’nce organize edilen dayanışma gecesinde, birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşama vurgusu yapıldı. Dernek Başkanı Temel Altıntaş, “Nasıl ki Kars, Ardahan ve Iğdır’da Kürt’ü, Türk’ü, Azeri’si, Ermeni’si, Sünni’si, Alevi’si bir arada kardeşçe yaşadıysa İstanbul’da da, Beylikdüzü’nde de Kars, Ardahan, Iğdır bunun en güzel örneğini göstermiştir.” dedi. AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık ise, “Kars, Ardahan ve Iğdır’ın bağımsızlığın, hür yaşamanın, güven ve istikrarın değerini” çok iyi bildiğini söyledi.
GÜNCEL Haberi
KAİ GECESİNDE BİRLİK VE KARDEŞLİK VURGUSU

Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Derneği (KAİ) tarafından Kaya Otel’de düzenlenen dayanışma gecesine AK Parti İstanbul milletvekilleri Şamil Ayrım ve Tülay Kaynarca ile AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık da katıldı.

Mustafa Necati Işık, gecede yaptığı konuşmada, Kars ve Sarıkamış’ın bağımsızlık kenti olduğunu belirterek, “Bağımsızlık temelleri bu topraklarda atıldı. Kars Milli Şurası, 1’inci ve 2’inci Ardahan kongreleriyle hürriyet meşalesi bu topraklarda yakıldı.” dedi.

IŞIK: “KARS, ARDAHAN, IĞDIR HÜR YAŞAMANIN DEĞERİNİ ÇOK İYİ BİLİR”

Bundan dolayı  “Kars, Ardahan ve Iğdır’ın bağımsızlığın, hür yaşamanın, güven ve istikrarın değerini” çok iyi bildiğini ifade eden Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beylikdüzü’nde de bu saatten itibaren güven ve istikrarın; yatırımın ve hizmetin vaktidir. Bunu başarmak için yollara düştük. Kıymetli hemşerilerimizin desteğiyle, ben de Muşlu bir hemşeriniz, bir kardeşiniz olarak koşacağız ve çalışacağız; ülkemizi güzel yarınlara hazırlayacağız. Nazik davetiniz için derneğimize, katılımınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.”

“BEYLİKDÜZÜ’NÜ DAHA GÜZEL YARINLARA ULAŞTIRACAĞIZ”

“İstanbul’un en genç belediye başkan adayı olarak azimle, heyecanla ve inanılmaz bir dinamizmle Beylikdüzü’nü ayağa kaldırmak için yollara düştük.” diyen Işık şunları söyledi: “İlçemizin çok daha güzel yarınlara ulaşabilmesi için özellikle eğitim ve spor alanlarında sosyal belediyeciliği ortaya koyacağız. Belediyenin borcu 2014’ten bu yana 100 milyon liradan 600 milyon liraya çıkarıldı ve İstanbul’un en borçlu belediyelerinden biri olundu. Ciddi bir çalışmayla tüm bütçelerimizi organize ederek Beylikdüzü’ne metroyu, deniz otobüsünü ve E-5 ile denizi buluşturacak tramvay hattını getireceğiz. Beylikdüzü’nü ulaşım ve eğitim alanındaki yatırımlarımızla geleceğe hazırlayacağız.”

ALTINTAŞ: “SERT MEMLEKETİN MERT İNSANLARIYIZ”

Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Derneği (KAİ) Başkanı Temel Altıntaş, hemşerilerine “Soğuk memleketin sıcak yürekli insanları.” diye hitap etti ve sözlerine “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” ifadesiyle başladı.

Dernek faaliyetlerinde politik ve ideolojik düşünce farklılıklarını devre dışı bıraktıklarını belirten Altıntaş şöyle konuştu:  “Bizler sert memleketin mert insanlarıyız. Derneğimizdeki yöneticilerimiz çeşitli siyasi partilere mensup olabilir. Hepimizin siyasi görüşleri var. Ama bizler derneğin kapısından içeri girdiğimizde siyasi kimliğimizi dışarıda bırakıp memleketimizin ahengini yaşadık. Bunu tüm Beylikdüzü’ne yaşatıyoruz. Sayın milletvekillerim Şamil Ayrım ve Tülay Kaynarca da buradalar. Burada sizlerden siyasi kimliğinizi giriş kapısında bırakmanızı, hemşerilerinizle kucaklaşmanızı istiyorum. Bunu tüm siyasi parti temsilcilerinden istiyorum. Beylikdüzü Kars Ardahan Iğdır Derneği olarak tüm siyasi parti temsilcilerini ayrım yapmadan davet ettik. Bu konuda kimsenin alınıp gocunması mümkün değildir.”

“KARS, ARDAHAN, IĞDIR’I AYAĞINIZA GETİRDİK”

 2013’te kurulan derneğin Beylikdüzü’ndeki hemşerilerine ve komşularına destek ve faydalı olmak için çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Altıntaş, icraatları hakkında şu bilgileri verdi: “Yeterli görmesek de üniversitede okuyan öğrencilerimize burslar verdik; ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderdik, engelli vatandaşlarımıza ve memleketimizde okuyan öğrencilerimize yardımcı olduk. Beylikdüzü’nde Sarıkamış Şehitlerini Anma Programımıza dernek olarak her zaman omuz verip ön ayak olduk. Bünyemizde eğitim seminerleri düzenledik. Müzik korumuzu oluşturduk. Geçen yıl koromuzla çok güzel bir gece düzenledik. Bu yıl da 22 Mart’ta Türk Sanat Müziği programımız olacak. Tüm misafirlerimizi davet ediyoruz. Bu süreç içinde bir takım zorluklarla da karşılaştık. Bunları birlik ve beraberlik ruhuyla aşmayı başardık. Nasıl ki Kars, Ardahan ve Iğdır’da Kürt’ü, Türk’ü, Azeri’si, Ermeni’si, Sünni’si, Alevi’si bir arada kardeşçe yaşadıysa İstanbul’da da, Beylikdüzü’nde de Kars, Ardahan, Iğdır bunun en güzel örneğini göstermiştir. Aslan yattığı yerden belli olur düşünceyle Beylikdüzü’nün en işlek caddesinde dernek merkezimizi açtık. Burada tüm yöresel ürünlerimiz bulunmaktadır. Kars, Ardahan ve Iğdır’ı ayağınıza getirdik.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı