Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 16:27
 
KARTAL’DA ÇÖKEN BİNADA 14 ÖLÜ
GÜNCEL Haberi
KARTAL’DA ÇÖKEN BİNADA 14 ÖLÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal'da çöken binada 14 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kurtarma çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini açıklayan Soylu, “Şu ana kadar 14 vatandaşımızı kaybettik. 14 vatandaşımızı da enkazın altından sağ çıkarabildik" dedi.


Süleyman Soylu, göçük altında kalanları çıkartmayı umutlarının devam ettiğini vurgularken, enkaz altındakilerin ailelerine sürekli bilgi verdiklerini kaydetti.


Binanın çökme nedeni konusunda da konuşan Soylu, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasının geniş biçimde devam ettiğini belirtti. Binanın kolonlarının kesilmesinin tevatür olduğunu ve bu konuda netleşmiş bilgi bulunmadığını açıklayan Soylu, bu konudaki bilgi netleştiğinde basın ve kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.


Soylu ile birlikte açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da “Göçük altında kalan vatandaşlarımıza ulaşabilmeye çalışıyoruz. Biz de bütün vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları giderilmesi konusunda bütün yardımları gösteriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı