Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 17:02
 
KELEŞ: “PLAY-OFF HEDEFİMİZ DEVAM EDİYOR”
Puan cetvelinde daha üst sıralarda yer alamamalarını tecrübe eksikliği ve oyuncular arasındaki uyum sorununa bağlayan Beylikdüzü Basketbol İhtisas Kulübü Başkanı Fatih Keleş, “Hedefimiz, genç bir takım olarak asansör takım olmamak ve Play-Off’a kalmaktır. Bunu da başaracağımızı ilk yarıda sergilediğimiz performansla gördük.” dedi. 4 maçı sadece 3-4 sayı farkla kaybettiklerinin altını çizen Keleş, maçların ücretsiz olduğunu hatırlatarak, taraftarlardan salonu doldurmalarını ve takımlarını desteklemelerini istedi.
SPOR Haberi
KELEŞ: “PLAY-OFF HEDEFİMİZ DEVAM EDİYOR”

Beylikdüzü Basketbol İhtisas Kulübü Başkanı Fatih Keleş, Türkiye Basketbol Erkekler 2’inci Ligi’nde Play-Off’a kalma hedeflerinin devam ettiğini söyledi.

 Puan cetvelinde daha üst sıralarda yer alamamalarını tecrübe eksikliği ve oyuncular arasındaki uyum sorununa bağlayan Keleş, “Hedefimiz, genç bir takım olarak asansör takım olmamak ve Play-Off’a kalmaktır. Bunu da başaracağımızı ilk yarıda sergilediğimiz performansla gördük.” dedi.

Kazanabilecekleri 4 maçı sadece 3-4 sayı farkla kaybettiklerinin altını çizen Keleş, “İlk yarıyı bir kaç oyuncu takviye ederek ve sorunları çözerek toparlandık. Taraftarlarımız, İkinci yarıda daha baskılı, sayı yapan bir takım görecekler.” diye konuştu.

“ALT YAPIYA CİDDİ ANLAMDA AĞIRLIK VERİYORUZ”

Keleş, ligin ilk yarısını değerlendirdiği açıklamasında şunları dile getirdi: “Amacımız, ayakları yere basan, önünü gören, birey yerine takımı üst sevilere taşıyan müsabakalar çıkartmaktır. Yaş ortalaması 24 olan çok genç bir takımımız var. Her oyuncunun kişisel yetenekleri zaten mevcut, kendilerini geliştirerek tecrübelerini artırmak hem kendilerine hem de takıma katkı sağlayacaktır. Alt yapısı çok önemsiyoruz. Buradaki amacımız, bölgemizde bulunan basketbolu seven, özümseyen kendi çocuklarımızı A takıma ve Türk basketboluna kazandırmaktır.  Alt yapıya ciddi anlamda ağırlık veriyoruz. Bölgemizdeki okullarla iş birliği yapıyoruz. Çocukları hem spor okullarımıza, yaşlarına göre takımlarımıza yönlendirmelerini istiyoruz. Olumlu dönüşler alıyor, bu çocuklarımızı da değerlendiriyoruz. Alt yapı olarak, U14, U16 ve U18 kategorilerinde başarılı sezon geçiyoruz. U16 takımımız namağlup olarak mücadelesini sürdürüyor. Buralarda yetişen gençlerimiz gelecekte ağabeylerinden bayrağı teslim alacaklarına inanıyoruz.”

Maçların ücretsiz olduğuna dikkati çeken Keleş, taraftarlardan salonu doldurmalarını ve takımlarını desteklemelerini istedi.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı