Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 11:54
 
KÜLTÜR SANATTA BAKSM BAHARI
Beylikdüzü Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) baharın ilk ayı martta da tiyatro, müzik ve edebiyat dünyasının yıldızlarını misafir edecek. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Esaretin Bedeli adlı oyun sahnelenecek. Kerem Alışık bu oyunda yaşama umutla bağlı olmanın insanın yaşamını nasıl değiştirebileceğini gözler önüne serecek.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
KÜLTÜR SANATTA BAKSM BAHARI

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (BAKSM) mart ayı etkinlikleri, dünyaca tanınan Anadolu Ateşi’nin gösterisiyle başladı. BAKSM’da Mart ayı boyunca tiyatro dünyasının ünlü isimleri sahnede olacak.

İlk tiyatro oyunu Dali’nin Kadınları’nda Devrim Nas, Hande Soral ve Hatice Aslan rol alıyor. 1984 Büyük Gözaltı adlı tiyatro eserinin oyuncuları Rutkay Aziz ve Taner Barlas. Haldun Dormen, Bir Zamanlar Gazino’da oyununda hünerlerini sergileyecek. Genco Erkal ve Tülay Günal da ‘Yaşamaya Dair’ ile seyircilerin karşısında çıkacak. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Esaretin Bedeli adlı oyun sahnelenecek. Kerem Alışık bu oyunda yaşama umutla bağlı olmanın insanın yaşamını nasıl değiştirebileceğini gözler önüne serecek.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Mart ayı programında çocuklar da unutulmadı. Turta Girmemiş Orman adlı oyunda, Devlet Tiyatrosu’nun genç ve yetenekli oyuncuları, minik tiyatroseverlere harika dakikalar yaşatacak.

Mart ayında BAKSM’de düzenlenen söyleşi etkinliklerinde; tarihçi Sinan Meydan, gazeteci-yazar Zeynep Oral ve ünlü oyuncu Yılmaz Gruda, hayranlarıyla buluşup bilgi ve yaşam deneyimlerini paylaşacak.

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi, mart ayında müzik dünyasının ünlü isimlerine ev sahipliği yapacak. 2 Mart’ta, Anadolu müziğini Batı enstrümanlarıyla birlikte kullanan Ahmet Aslan seslendireceği türkülerle yüreklere dokunurken ünlü müzisyen Bülent Ortaçgil ise 16 Mart’ta BAKSM’de seslendireceği şarkılarla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’nın Kadınlar Günü Konseri, Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği Bayladı Korosu ve Beylikdüzü Belediyesi Türk Sanat Müziği Konseri de Mart ayında müzikseverlerin heyecanla beklediği konserler arasında yer alıyor.

BAKSM’deki tiyatro, konser ve söyleşi etkinlikleriyle ilgili detaylı bilgilere www.beylikduzu.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı