Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 16:31
 
MADDE BAĞIMLILARINA GÜRPINAR’DA UMUT KAPISI
Gürpınar’da hizmete açılan Danışma ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Binası, madde bağımlıları ile ailelerine bu problemden kurtulmaları için destek verecek. Merkeze şimdiye dek başvuran 117 kişiden 45’i bağımlılıktan kurtuldu.
SAĞLIK Haberi
MADDE BAĞIMLILARINA GÜRPINAR’DA UMUT KAPISI

Alkol ve madde bağımlıları ile ailelerine Beylikdüzü’nde destek hizmeti sunacak Danışma Takip ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Binası hizmete açıldı. Gürpınar Mahallesi’ndeki ünitenin açılış törenine Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

117 BAĞIMLIDAN 45’İ KURTULDU

Açılışta, Ekim 2015’te faaliyete başlayan “Danışma, Takip ve Rehabilitasyon Merkezi’ne şimdiye kadar 117 madde bağımlısı ile 90 ailenin başvurduğunu ve 45 kişinin bağımlılıktan kurtuldu bilgisini veren Ömer Şatır, “Bağımlılıkla mücadeleye destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“UYUŞTURUCU BATAKLIĞI BU MERKEZLE KURUTULUYOR”

Bu tür hizmetlerle vatandaşların kalbine dokunduklarını belirten CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Çalık ise şunları dile getirdi: “Okutan İş Merkezi bağımlıların kullandığı bir yerdi. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’ni hayata geçirerek Beylikdüzü’nde ve Gürpınar’da bir dönüşüm gerçekleştirdik. Gençleri bağımlılıktan kurtarmak için bataklığı kurutmak lazım. Biz, o bataklığı Okutan İş Merkezi'nde kuruttuk aslında.  Ama sadece bina dönüşümü yeterli değildi. Bir taraftan da bağımlılık tuzağına düşen evlatlarımıza destek olmamız gerekiyordu. Bu noktada da Danışma, Takip ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hizmete açarak bağımlılıkla mücadele edenlere destek olduk.”

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı