Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 14:50 Bu haber 4745 kez okundu
 
MALATYALI BEYLİKDÜZÜ’NDE ÖZÜNE DÖNECEK
Beylikdüzü’nde düzenlenen 1. Kayısı Festivali başladı. Beylikdüzü Malatya Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Gökhan, organizasyonla birlikte, hemşehrilerinin özüne döneceğini ifade ederken, Malatyalı olsun olmasın herkesi festivale beklediklerini söyledi. Gökhan, ziyaretçilerin kayısı başta olmak üzere, Malatya’ya has organik ürünleri İstanbul’da tatma fırsatı yakalayacaklarına dikkat çekerken, fiyatların da oldukça uygun olduğuna vurgu yaptı.
YAŞAM Haberi
MALATYALI BEYLİKDÜZÜ’NDE ÖZÜNE DÖNECEK

Kayısı başta olmak üzere, Malatya’nın yöresel tatları Beylikdüzü’ne geldi. Beylikdüzü Belediyesi’nin desteğiyle, Beylikdüzü Malatya Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen organizasyonda, pestilden içli köfteye, katmerden mumbara 60’ın üzerinde yöresel yemek ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Beylikdüzü Malatya Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Gökhan, ilçe sakinleri ve tüm İstanbulluları festivale davet ederken, “Başta Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık olmak üzere, bize destek olan tüm belediye çalışanlarına, Malatya derneklerine ve diğer sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

“YÖREMİZİN GERÇEK TATLARINI SUNACAĞIZ”

1974 yılında Malatya’da dünyaya gelen ve Pütürgeli olan Beylikdüzü Malatya Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Gökhan, 20 seneye yakın bir zamandır ilçede ikamet ettiğini belirtirken, “Hemşehrilerimizle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’da yaşayan Malatyalılar, buradaki ürünlerin tadına baktığında yeniden özlerine dönecekler. Malatyalı olmayan misafirlerimizi ise yöremizin gerçek tatlarıyla tanışacaklar” ifadesini kullandı.            

“ÜRÜNLER MALATYA’DAKİ FİYATLARA SATILACAK”

İlkini gerçekleştirdikleri festivalde en ince ayrıntıyı dahi düşündüklerini ifade eden Yılmaz Gökhan, “Festivalimizin yanında, marka indirim çadırımız var. Ziyaretçilerimiz, beğendikleri ürünleri, Malatya’daki toptan fiyatı neyse burada da aynı fiyata satın alabilecekler. Örneğin 1-2 kilo kayısı almak isteyen bir misafirimiz, stantlardaki ürünlerin fiyatını görünce en az 5 kilo alacak. Başka bir örnek daha vermek gerekirse, Malatya’da kağıt kebabı 30 lira ise burada da 30 liradan satılacak. Ayrıca belediye ekipleri tarafından kontrolü yapılmış, hijyenik ürünleri sunacağız. Şunun da altını çizmeliyim, buradaki ürünler sadece Malatya’nın organik ürünlerinden oluşacak” diye konuştu.  

“ÇOCUKLARI OLANLAR DA RAHAT EDECEK”

Çocuklarıyla birlikte festivale katılmak isteyenleri de düşündüklerine vurgu yapan Gökhan, “Çocuklarımızı düşünerek oyun çadırları kurduk. Malatya’mıza has otantik çadırımız da ziyaretçilerimizin hizmetinde. İnsanlarımız rahat etsinler diye her türlü düzenlemeyi yaptık. Otomobilleriyle gelen misafirlerimiz de kendilerine ayrılan park yerine araçlarını rahatlıkla bırakabilecekler. Otopark sorunumuz da yok.” dedi. Beylikdüzü eski kapalı pazar alanında düzenlenen 1. Kayısı Festivali 13 Kasım’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı