Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 11:21
 
MEHMET GÖKHAN: “İMAMOĞLU, SÖZÜNÜ TUTMADI”
Yıkılan Küba Kafe’nin sahibi Mehmet Gökhan, Beylikdüzü Belediyesi’nin yıkım olayı sonrasında yaptığı açıklamadaki bilgilerin doğru olmadığını ileri sürdü. Gece 04.00’te içeride eşyalar varken gerçekleşen yıkımın kamu vicdanını derinden yaraladığını söyleyen Gökhan, CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kendisine Yaşam Vadisi 2’inci Etap’ta yer sözü verdiğini ancak sözünü tutmadığını ve oyalama taktiği yürüttüğünü de iddia etti.
GÜNCEL Haberi
MEHMET GÖKHAN: “İMAMOĞLU, SÖZÜNÜ TUTMADI”

Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösteren ve şimdiye kadar milyonlarca müşteriyi ağırlayan Küba Kafe’nin ilçe belediyesi ekipleri tarafından içindeki eşyalarla birlikte sabaha karşı saat 04.00’te yıkılmasına tepkiler sürüyor.

Beylikdüzü Belediyesi, hukuki sürecin tamamlandığını ve kiracısı konumundaki kafenin işletmecisi Mehmet Gökhan’ın taahhüt etmesine rağmen mekânı boşaltmadığını ifade ederken; Gökhan, son itirazlarına ilişkin henüz mahkemeden karar gelmediğini dile getirdi.

Küba Kafe’nin sahibi Gökhan, “Beylikdüzü’nün sosyal hafızası olduğunu” belirttiği mekânın yıkılması sonrasında Beylikdüzü Belediyesi’nce yapılan açıklamaya cevap verdi.

“GELSİNLER KONUYU TOPLUM VİCDANINA SORALIM”

“Farz edelim ki her şey belediyenin dediği gibi ve hukuka uygun. Gelsinler bu konuyu toplum vicdanına soralım. Yapılan işin doğruluğuna toplum karar versin. İnsan hakkı her şeyin üzerindedir.” diyen Gökhan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendilerine Yaşam Vadisi 2’inci Etap’ta yer tahsis edeceğini söylediğini ancak sözünde durmadığını ve oyalama taktiği yürüttüğünü ileri sürdü.

“BİZE SÜRE TANINMADI, YASAL HAKKIMIZI KULLANDIK”

Gökhan’ın açıklamasının diğer bölümleri şöyle: “Hukuki süreç devam ederken hukukun vereceği nihai karar beklenmeden böyle bir tutum sergilemek hangi aklın ve vicdanın ürünüdür? Seçimlere bir ay kala bu kadar önemli ve hayati bir konu ile ilgili böyle bir davranış sergilemek ne kadar etiktir? Bizlere 1,5 yıldır süre tanıdıklarını söylüyorlar. Tamamen yalan. Bugüne kadarki geçen sürede hukukun bizlere verdiği yasal hakkımız idi.Tahliye etmek yerine direkt eşyaları ile birlikte yıkmak hangi hukuku temsil etmektedir?Gecenin dördünde terör ve hücre baskını yapar gibi gelmek hangi Beylikdüzü vatandaşının vicdanını rahatsız etmez? İstanbul Büyükşehir Belediye adayı birine bu hareket yakıştı mı?Şu an tüm İstanbul bu olayı konuşuyor ve on binlerin tek ağızla söylediği şey şu yıkmak nedir? En önemlisi koridor kurarak bizlerin içeri girmesi engellendi. Arka kısıda büyüttüğümüz minik patiler dozerlerin kepçelerinde canını verdi. Bu kente aday olan Mehmet Murat Çalık daha göreve gelmeden ilk büyük sınavında sınıfta kaldı.  Ekonomik krizin hat safhada olduğu bir dönemde bunca yatırım ve bunca çalışanın emeği alın teri ve yılların birikimi ne olacaktır?”

 

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı