Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 22:50 Bu haber 2239 kez okundu
 
MİDYECİ YASİN 17. ŞUBESİNİ BEYLİKDÜZÜ'NDE AÇTI
Yasin Çavak ya da herkesin bildiği ismiyle Midyeci Yasin, ülke genelindeki 17. şubesini Beylikdüzü'nde açtı. Çavak, kendisine franchising ve markalaşma konusunda destek veren NİŞ Mutfak ve Heybet Döner Genel Müdürü Caner Aksu'ya teşekkürlerini sundu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi, iş insanı ve STK temsilcisi de açılışta yer aldı.
YAŞAM Haberi
MİDYECİ YASİN 17. ŞUBESİNİ BEYLİKDÜZÜ'NDE AÇTI

İstanbul'un parlayan yıldızı Beylikdüzü yeni bir mekana daha kavuştu. Ünlü gıda zinciri Midyeci Yasin, ülke genelindeki 17. şubesini Büyükşehir Mahallesi, Brand İstanbul Park'ta açtı. Açılışta, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da hazır bulundu. Midyeci Yasin, kendisine franchising ve markalaşma konusunda destek veren ve Bahçeşehir'deki Midyeci Yasin işletmesinde de iş birliği halinde oldukları NİŞ Mutfak ve Heybet Döner Genel Müdürü Caner Aksu'ya teşekkürlerini sundu. Midyeci Yasin, Caner Aksu için, "Caner Bey, Heybet Döner'in sahibi. Ben onlarla franchasing konusunda tanıştım ve işlerini ne kadar temiz ne kadar disiplinli bir şekilde yaptıklarını gördüm. Kendisiyle ilk olarak Bahçeşehir'deki işletmemizde bir araya geldik. Şimdi Beylikdüzü'nde ikinci şubemizi açtık. Caner Bey'e 'Midyeci Yasin' markasına verdiği emek ve katkı nedeniyle şükranlarımı sunuyorum" sözlerini sarf etti.

 

 

"BEYLİKDÜZÜNE DEĞER KATACAK"

Midyeci Yasin'in açılış sırasında hayatından bazı kesitleri anlatmasından sonra kısa bir konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçeye yeni bir işletmenin yeni bir markanın daha gelmiş olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Çalık, Midyeci Yasin'in ilkokul mezunu olduğunu açıklaması nedeniyle, "Sen ilkokul çağlarından başlayınca bu hikaye hiç bitmeyecek zannettim. İyiki 5 sene okumuşsun. Sen liseyi ve üniversiteyi de bitirmiş olsaydın kim bilir neler yapardın" diye konuştu. Başkan Çalık konuşmasını, "Beylikdüzü İstanbul'da değişimin başladığı yerdir. Buraya bir marka daha geldi ancak şu da bir gerçek ki, Beylikdüzü'de sizin markanıza ayrı bir değer katacaktır. Bizim bir sloganımız var, 'Bugüne nefes yarına umut...' İnşallah güzel bir mekanı Beylikdüzü'ne kazandıracağız. Hayırlı uğurlu olsun" diyerek tamamladı.

 

Caner AKSU “KALİTELİ HİZMETİN ADRESİ BİZİZ"

NİŞ Mutfak ve Heybet Dönerlerin işletmecisi ayrıca Bahçeşehir ve Beylikdüzü Midyeci Yasin şubelerinin ortağı olan Caner Aksu ise her daim kaliteli hizmetin adresi olduklarını belirtti. Aksu ayrıca "Beylikdüzü gibi her geçen gün gelişmekte olan bir ilçede yeni şubemizi açtık. Burada yaşayan vatandaşların temiz, kaliteli ve lezzetli ürünün bilinci ile tüketim yaptığını biliyoruz ve bu beklentilere karşılık vermek için buradayız. Artık Beyliküzünde kokoreç yada midye denince akla ilk gelen yer Brand İstanbul Park'ın altındaki Midyeci Yasin olacak. Herkesi kaliteyi ve lezzeti tatmaya bekliyoruz." dedi.

 

MİDYECİ YASİN KİMDİR?

 

Yasin Çavak yani namıdiğer Midyeci Yasin... Mesleğe 1990 yılında Kasımpaşa'da ilkokula giderken başlıyor. Aile ekonomisine destek olmak için başladığı baba mesleğini, bugün 17 şubesi olan dev bir gıda zinciri haline getiriyor. Çavak, “2006'ya kadar Üsküdar iskelesinde gece gündüz yaz kış demeden 16 sene boyunca seyyar midyeciliğe devam ettim. AB'ye giriş yasalarının ardından seyyarlığı bıraktım ve fabrikada işe girdim. 2012'de çiftlikler kurulduktan sonra ben de kurumsal olarak bu işi yapmaya başladım” diyor. İlk dükkanını Kadıköy'de açan Yasin Çavak, zincirin 17. halkasını ise Beylikdüzü'nde hizmete soktu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı