Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 14:31 Bu haber 4603 kez okundu
 
“MİLLETİNE SEVDALI DEVLETİNE AŞIK NESİLLER İÇİN
Geçtiğimiz günlerde Beylikdüzü Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirilen Serkan Eremsayın ile kısa süre önce gelişen bu süreç ve Ülkü Ocakları’nın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı dijital eğitim platformu ‘Bilgi Ocak’ta hakkında konuştuk. Eremsayın özellikle Bilgi Ocakta platformunun kısa zamanda çok beğenildiğini ifade ederken, bu platform sayesinde “Milletine sevdalı, devletine aşık nesilleri yetiştireceğiz” dedi.
EĞİTİM Haberi
“MİLLETİNE SEVDALI DEVLETİNE AŞIK NESİLLER İÇİN

Beylikdüzü Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine 2020 Kasım ayında başlayan Serkan Eremsayın ile hem kendisi hakkında hem de Ülkü Ocakları’nın son dönemde attığı en önemli çalışmaların başında gelen dijital eğitim platformu ‘Bilgi Ocak’ta hakkında konuştuk. Evli ve üç çocuk babası olan 35 yaşındaki Serkan Eremsayın, Türk Telekom’da tekniker olarak çalışıyor. Gayrimenkul ve araç kiralama işleri de yapan Eremsayın aslen Mardinli. Ülkü Ocakları ile tanışma sürecini Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde okuduğu zamanlara denk geldiğini belirten Eremsayın, ülkücülüğün ise kendisine baba yadigarı olduğunu vurguluyor. Emekli polis memuru olan babasının, Özel Harekat biriminde de görev yapmış olması Eremsayın’ın çocukluk yıllarında içindeki ülkücülük ateşini fitilleyen etkenlerin başında geliyor.

 

ÜLKÜ OCAKLARI İLE TANIŞMAM…

 

Eremsayın, kendisini Beylikdüzü Ülkü Ocaklarında Başkanlığa getiren sürecin hikayesini ise şu sözlerle özetliyor. “Lise eğitimim sonrası Mardin Artuklu Üniversitesi'nde öğrenim gördüm. O dönemde Ülkü Ocaklarında görev almaya başladım. İstanbul'da 2007 yılında Beylikdüzü Ülkü Ocakları ilk kurulduğu zaman, Serkan Kocabaş döneminde görev aldım. Daha sonra yine Serkan Kocabaş'la 2008-2010 Büyükçekmece Ülkü Ocakları'nda görev yapmak nasip oldu. Devamında da Beylikdüzü Ülkü Ocakları'nda 2018-2019 döneminde Asım Kerim Şahin döneminde de görev yapma imkanım oldu. Kısa süre önce de genel merkezimiz ve il başkanlığımız beni böyle bir göreve uygun gördü. Allah razı olsun. Biz de kapsayıcı bir hareketle, kimseyi dışlamadan milletine sevdalı devletine aşık nesilleri yetiştirmek için elimizden geleni yapmak adına mücadele veriyoruz.”

 

BİLGİ OCAKTA MİLYONU GEÇTİ

 

Özellikle son yıllarda yapılan çok öenmli bir hamle olan dijital eğitim platformu Bilgi Ocakta çalışmasına çok önem veriyoruz. Bu platformun kurulum sürecinde A’dan Z’ye her aşamasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın bizatihi ilgilendiğini ifade eden Serkan Eremsayın, sitesinin kısa süre içerisinde büyük ilgi topladığını söyledi. Eremsayın Bilgi Ocakta hakkında şu verileri paylaştı: “7’den 70’e her yaştaki vatandaşa hitap eden platformumuz, eğitim ve eğlence başlıklı iki ana modülden oluşuyor. Eğitim modülünde liseye hazırlık, üniversiteye hazırlık, KPSS, ALES başlıkları yer alırken eğlence modülünde ise tarihten coğrafyaya, spordan edebiyata 9 farklı başlık bulunuyor. 7-10 yaş arası çocuklar için eğlendirirken bilgi veren içeriklerle donatılmış. Bilgi Ocakta, sosyal bilimlerle alakalı bölümlerde okuyan ya da işlerde çalışanlar için altın değerinde sayılabilecek bir çalışma ile ‘hızlı konuşma’ eğitimi de veriyor. Türk Milleti ile Türk dünyası hakkında da zengin bir içerikle donatılan ve Aralık ayının başında açılan sitemize 15 günde 1 milyonun üzerinde tekil ziyaretçi uğradı. Kısa sürede gençlerimizin ilgisi ile bu rakamın çok daha yukarılara çıkacağına eminiz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı