Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 11:53
 
MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ
Büyükçekmece’deki okulların anasınıflarındaki çocuklara geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimi verildi. Belediye Başkanlığı ve Arel Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleşen projede görsel ve işitsel aktiviteler kullanıldı.
EĞİTİM Haberi
MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ

Büyükçekmece Belediyesi ve Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü’nce gerçekleştirilen projeyle, 11 okulun anasınıfındaki çocuklara görsel ve işitsel aktivitelerle geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimi verildi.  

Deniz görünümündeki alana bırakılmış atıkları ilgili geri dönüşüm kutularına atarak çevre konusunda bilgilenen ve bilinçlenen öğrenciler, ardından kukla ve animasyon gösterileri izleyerek eğlendi.  

AKGÜN: “AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”

Çevre dostu bir nesil yetiştirmek için bu tür çalışmaların süreceğini ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımıza ufak yaşlarda ne kadar bilgi, ne kadar eğitim verirsek gelecekte de o kadar bilinçli bireyler yetiştirmiş oluruz. Çocuklukta öğrenilen bilgiler hiçbir zaman unutulmuyor ve hafızada ömür boyu kalıyor.” dedi.

Akgün, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün de ilçedeki okullarda belirli periyotlarla geri dönüşüm ve çevre temizliği programları düzenlediğini söyledi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı