Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 11:29 Bu haber 6609 kez okundu
 
MURAT 124’Ü 10 GÜNDE ELEKTRİKLİ YAPTILAR
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçedeki Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Asteks firmasınca motoru fosil yakıt tüketimliden elektrikliye dönüştürülen Murat 124 marka otomobili direksiyonuna geçerek test etti. Beylikdüzü’nde bir ilke imza attıklarını belirten Makine Mühendisi Selahattin Budak, işlemin 10 gün sürdüğünü ve 10 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.
TEKNOLOJİ Haberi
MURAT 124’Ü 10 GÜNDE ELEKTRİKLİ YAPTILAR

Beylikdüzü’ndeki sanayi firmalarından Asteks, Murat 124 marka otomobilin motor sistemini fosil yakıt tüketimliden elektrikliye dönüştürdü. İlçede elektrikliye dönüştürülen ilk aracı  inceleyen ve direksiyonuna geçerek test eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vizyon 2030 hedeflerimizden biri de, Beylikdüzü Belediyesi’nin tüm hizmet araçları filosunu elektrikli araçlar ile güncellemek.” dedi.

Elektrikli araçların daha şimdiden hayatın önemli bir parçası haline geldiğine dikkati çeken İmamoğlu, : “Fosil yakıt kullanan motorlu araçların elektrikli araçlara dönüşümü konusunda önümüzdeki birkaç yıl içinde kalifiye personelin yetiştirilebileceği ve araç dönüşüm merkezlerinin olduğu, çevreye duyarlı bir ulaşım sisteminin benimsendiği öncü bir ilçe olma hedefimiz için bugünden çalışmaya başladık.” diye konuştu.

İmamoğlu ve beraberindeki heyete aracın dönüşüm süreciyle ilgili bilgiler veren Makine Mühendisi Selahattin Budak, seri üretim için Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde küçük bir makine fabrikası kurduklarını açıkladı. Dönüşümün 10 günde gerçekleştiğini ve 10 bin TL’ye mal olduğunu belirten Budak şunları söyledi: “Bu araç Beylikdüzü’nde fosil yakıt kullanan motorlu araçtan, elektrikli araca dönüşümünün tamamlandığı ilk araç. Bu bizim için de, Beylikdüzü için de gurur verici bir olay.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı