Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:05
 
“NEDEN BU KADAR PARK YAPTIN HASAN BAŞKAN?”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 yatırımın resmi açılışının gerçekleştiği törende Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü şu ironi dolu ifadelerle övdü: “Hasan Akgün başkana bir sitemim var. Allah aşkına neden bu kadar park yaptın? Neden gökdelenler yapmadın? Hakkında soruşturma açılırsa görürsün.”
SİYASET Haberi
“NEDEN BU KADAR PARK YAPTIN HASAN BAŞKAN?”

Büyükçekmece Belediyesi’nin hayata geçirdiği; spor, sosyal ve eğitim tesisleri, ibadethaneler ve muhtarlık binalarından oluşan 20 eserin resmi açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Açılış törenine Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak ve çok sayıda partili katıldı.

“HASAN AKGÜN’E BİR SİTEMİM VAR!”

Kılıçdaroğlu beraberindeki heyetle tören öncesinde Türkiye’nin en büyük mahalle parklarından biri olan Büyük Atatürk Parkı’nı gezdi. Törenin gerçekleştiği Cumhuriyet Meydanı’ndaki Büyükçekmece Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nı da hizmete açıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, törendeki Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP’nin 31 Mart’taki Adayı Hasan Akgün’ün icraatlarını ironi yüklü şu ifadelerle övdü : “Hasan Akgün başkana bir sitemim var. Allah aşkına neden bu kadar park yaptın? Neden gökdelenler yapmadın? Hakkında soruşturma açılırsa görürsün.”  Kılıçdaroğlu bu sözlerinin ardından, “Ne yapılırsa yapılsın biz insana hizmet etmeyi hakka hizmet biliriz. Ben ve arkadaşlarım size hizmet için mücadele edeceğiz.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: “VARLIK NEDENİMİZ SİZLERE HİZMET ETMEK”

“Bir şeyden emin olmanızı istiyorum bizim varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir. Size hizmet etmek için siyaset yapıyoruz. Daha güzel bir Türkiye, bayrağımız, vatanımız için sizlere hizmet etmek için çaba harcıyoruz.” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “İstanbul’u bilirim. Coğrafyası olağanüstü güzel. İnşallah sizlerin desteği, Allah’ın izniyle Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olunca sevginin, saygının hizmetin ne olduğunu göreceksiniz. Her kuruşun hesabını İstanbullulara vereceğiz. Türkiye bütün İstanbul’la gurur duyacak. Demokrasiyi güçlendirdiğimiz andan itibaren bütün dünya Türkiye’deki demokrasinin ne kadar güçlü olduğunu görecek.”

İMAMOĞLU: “İSTANBULLULARA SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

 CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu ise “Kendisini gerçekten belediyeciliğe adamış Sayın Dr. Hasan Akgün’ün bu güzel eserlerine eşlik etmeye geldik. Biz belediyeciliği bu şehre hatırlattık. Çevresinde Hasan Akgün gibi belediyecilik tecrübesi olan dostlarıyla yola çıkarak genç, dinamik ve enerjik bir sürece hazırlık yapıyoruz. Hasan Akgün’ün enerjik projelerini dinlediniz. 31 Mart’a hem sizlere hem de İstanbul halkına layık olacak belediyecilik dönemini yaşatmaya geliyoruz. Sürprizlerle geliyoruz” diye konuştu.

 AKGÜN: “25 YILDIR BİR ŞEY YAPMAYANLARI HALK BİLİYOR”

 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de, yatay yapılaşmadan asla ödün vermeyeceklerini belirterek, geçmiş dönemde neler yaptığını şöyle anlattı: “İnsan onuruna yakışır ama aynı zamanda sokaktaki arkadaşlarımız olan kedi ve köpeklerimizi de mutlu eden bir şehir yarattık. Onun için bu şehrin adı mutluluk şehri Büyükçekmece. Bazen karşı aday diyor ki 25 yıl boşa gitmiş. 25 yıldır bir şey yapmayanları halk biliyor. Her seçim dönemi şu meydana gelip ey Tepecik ey Büyükçekmece halkı bize oy verin size metro getireceğiz diyorlar ama bize halk otobüslerini bile layık görmediler. İnşallah 1 Nisan’dan sonra Ekrem başkanımla birlikte vatandaşımızı ayırmadan, bölmeden hepsini kucaklayarak bu hizmetleri gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar betonculara boyun eğmedik. 35 yıldır direndik bu planları kendimiz yaptık. İnsan odaklı şehirciliği benimsedik. Sosyal demokratik bir belediyecilikle tüm halkımızı kucakladık.”

 

 

 ROMAN AİLELEİRİN TAPU SEVİNCİ

Törenin son bölümünde Karaağaç Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşların tapu sevinci vardı. Hasan Akgün’ün tapu sorunlarını çözdüğü 33 Roman aile tapularını CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.   

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı