Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 19:08 Bu haber 1579 kez okundu
 
"OKULCU HASAN" HIZ KESMİYOR
İlçeye kazandırdığı eğitim okulları nedeniyle “Okulcu Hasan” olarak anılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye - vatandaş işbirliğiyle ilçeye bir anaokulu daha kazandırıyor.
EĞİTİM Haberi

Büyükçekmece bir eğitim kurumuna daha kavuşuyor. İlçeye kazandırdığı eğitim okulları nedeniyle “Okulcu Hasan” olarak anılan Başkan Dr. Hasan Akgün’ü makamında ziyaret eden hayırsever iş adamı Hakan Gören, Mimarsinan Mahallesi’nde yapımına başlanan Ayşen Gören – Gülsüm Uçar Anaokulu ve Kreşi’nin protokolünü imzaladı. Protokol töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Ayşen Gören – Gülsüm Uçar Anaokulu ve Kreşi’ni çocuklarımızın hizmetine sunmak için heyecanla bekliyoruz. Eğitim hayırseverimiz Hakan Gören’e çok teşekkür ediyorum. Bu örnek davranışından ötürü kendisini tebrik ediyorum. Hakan bey sayesinde ilçemize bir okul daha kazandırdık. Ayşen Gören – Gülsüm Uçar Anaokulu ve Kreşi şimdiden hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

470 METREKARE AÇIK OYUN ALANI OLACAK

Mimarsinan Mahallesi’ndeki Piri Reis Caddesi’nde inşaatına başlanan tek katlı anaokulu ve kreş 40 metrekarelik 5 dersliği, yemekhanesi, 105 metrekarelik kapalı, 470 metrekarelik açık oyun alanları ve idari birimleriyle minik Büyükçekmecelilere hizmet verecek.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı