Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 13:27
 
“ONLAR DA CAN TAŞIYOR”
Kedi ve köpek sahibi olmak isteyenleri öncelikle barınağa davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Onlar da bizim gibi bir can taşıyorlar. Bizim kadar da yaşama hakkına sahipler. Lütfen sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olalım.” dedi. Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2018 yılında 214 sokak hayvanına veterinerler tarafından kırık, tümör ve benzeri hastalıklara ilişkin operasyon uygulandı.
YAŞAM Haberi
“ONLAR DA CAN TAŞIYOR”

Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2018 yılında 214 sokak hayvanına veterinerler tarafından kırık, tümör ve benzeri hastalıklara ilişkin operasyon uygulandı. Yine son bir yıl içinde 7557 parazit ve 754 kuduz aşısı yapıldı. Merkez, 2018’de sahiplendiği 234 sokak hayvanına sıcak yuva imkanı sağladı.

“SAHİPLENMEDEN ÖNCE BARINAKLARA GELİN”

Kedi ve köpek sahibi olmak isteyenleri öncelikle barınağa davet eden Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Onlar da bizim gibi bir can taşıyorlar. Bizim kadar da yaşama hakkına sahipler. Lütfen sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olalım. Onlarla yakından ilgilenerek sıcak bir yuva imkanı tanıyalım.” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi bünyesinde çalışan veterinerlerin sokaktaki hayvanlar için tüm imkanları seferber ettiğini belirten Akgün, şu bilgileri verdi: “Sokakta yaşam mücadelesi veren kedi ve köpeklerimiz için her gün bölgelere yemek bırakıyoruz. Sağlık durumuyla ilgili problemli kedi ve köpeklerimizi barınağımıza getirerek tedavi ediyoruz.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı