Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 15:44
 
POZİTİF SİYASETE PANKART HANÇERİ!
Beylikdüzü’ndeki 31 Mart yerel seçimleri propaganda çalışmaları sırasında “aynı pankartta yer alma” ve “pankart masraflarını bölüşme” söylemlerinin dile getirildiği süreç birden tersine döndü. AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık ile CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık birbirlerinin seçim ofislerini ziyaret ederek siyasetin dilinin pozitif yönde değişmesine büyük katkı sunmuştu. Ancak son günlerde meydana gelen pankart yırtma ve kesme olayları, iki adayın ortaya koyduğu çabayla yumuşayan ortamı germeye başladı.
SİYASET Haberi
POZİTİF SİYASETE PANKART HANÇERİ!

Beylikdüzü’ndeki 31 Mart yerel seçimleri propaganda çalışmaları sırasında “aynı pankartta yer alma” ve “pankart masraflarını bölüşme” söylemlerinin dile getirildiği süreç birden tersine döndü.

 

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık ile CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık’ın birbirlerinin seçim ofislerini ziyaret edip huzurlu bir yarış ve centilmenlik vurgusu yapmaları ilçe kamuoyunda memnuniyetle karşılanmıştı. Her iki aday bu davranışlarıyla Beylikdüzü’nde siyasetin dilinin pozitif yönde değişmesine büyük katkı sunmuştu.

 

BİRİLERİ ORTAMI GERMEK Mİ İSTİYOR?

Ancak son günlerde meydana gelen pankart yırtma ve kesme olayları, iki adayın ortaya koyduğu çabayla yumuşayan ortamı germeye başladı. Çalık’ın bireysel ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’yla birlikte yer aldıkları kimi pankartlar ile Işık’ın bazı pankartlarının yırtılıp kesilmesi tepki çekti.

 

Ekip arkadaşlarına her zaman diğer partilerin emeklerine saygısızlık yapmamayı telkin etiğini belirten CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Çalık, “Biz hizmetlerimizi anlatacağız. Bu iş pankartla, bayrakla olmaz. Bu iş karşı tarafın da emeklerine saygı göstererek olur. Kimsenin emeğine saygısızlık yapmayacağız ama esas olarak yapacağımız hizmetleri anlatacağız. Biz her siyasi görüşe ve onun çalışmasına saygı göstereceğiz, aynı saygıyı da bütün arkadaşlarımızdan bekliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı