Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 12:29 Bu haber 1213 kez okundu
 
PROFESYONEL BALE VE DANSÇILARA TAŞ ÇIKARDILAR
Beylikdüzü Belediyesi bünyesindeki Kültürsem’in Zübeyde Ana Sosyal Yaşam, Özgecan Aslan Kültür, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam ve Beylicium Kurs merkezlerinde düzenlediği bale ve modern dans kurslarına katılan yaklaşık 300 öğrencinin Gürpınar Âşık Veysel Sahnesi’ndeki yılsonu gösterisi büyük beğeni topladı. Öğrenciler üst düzey performanslarıyla profesyonel dansçıları aratmadı.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
 PROFESYONEL BALE VE DANSÇILARA TAŞ ÇIKARDILAR

Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi ve Beylicium Kurs Merkezi’nde Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Kültürsem tarafından düzenlenen bale ve modern dans kurslarına katılan öğrenciler, Gürpınar Âşık Veysel Sahnesi’ndeki yılsonu gösterisinde profesyonel dansçılara taş çıkardı.  

ÜST DÜZEY PERFORMANS SERGİLEDİLER

Yaşları balede 5 ile 12; modern dansta ise 7 ile 13 arasında değişen yaklaşık 300 çocuğun sunduğu gösteri büyük beğeni topladı. Kursiyer öğrenciler; her yılın eylül ve ekim aylarında başlayan eğitim döneminde öğrendikleri koreografilerdeki üst düzey performanslarıyla profesyonel dansçıları aratmadı.

SAĞLIK VE ÖZGÜVEN AÇISINDAN FAYDALI

Eğitmen Ezgi Gökoğlan, eğitim alan çocuklardan bazılarının bale ve dansı meslek olarak düşündüklerini belirterek şunları söyledi: “Sağlık açısından özellikle küçük yaştaki öğrencilerin bale yapması vücutlarıyla ilgili çok büyük katkı sağlıyor. Diğer tüm öğrencilerin sahneye çıkması ise okulda daha özgüvenli bireyler olmalarını için oldukça önemli.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı