Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:08 Bu haber 1038 kez okundu
 
“SANAT BİR KENTİN RUHUDUR”
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Mübeccel İmamoğlu ve öğrencilerince üretilen birbirinden değerli eserlerin Migros AVM giriş katında görücüye çıktığı serginin açılışında, “Sanat bir kentin ruhudur. Bir kentin içinden sanatı aldığınızda o kentin ruhunu almış olursunuz.” dedi.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
“SANAT BİR KENTİN RUHUDUR”

Ressam ve El Sanatları Eğitimcisi Mübeccel İmamoğlu ve kursiyerlerinin göz nuru eserlerinden oluşan sergi, Beylikdüzü Migros AVM’de açıldı. Serginin açılışına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Elif Necla Türkoğlu ve sanatseverler katıldı.

ÇALIK’TAN SANATA VERİLEN DESTEĞE TEŞEKKÜR

İmamoğlu ve 360 öğrencisini tebrik eden Belediye Başkanı Çalık, Migros AVM yönetimine de sanata verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti. Çalık “Sanat bir kentin ruhudur. Bir kentin içinden sanatı aldığınızda o kentin ruhunu almış olursunuz.” dedi. İmamoğlu ise sağlığı el verdiğince ve fırsat buldukça talebe yetiştirmeye bundan sonar da devam edeceğini söyledi.

Deniz kabukları, taş ve kağıttan yapılan tablolar, manzara resimleri, biblolar gibi hepsi birbirinden değerli eserlerin görücüye çıktığı Migros Avm giriş katındaki sergi, 31 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı