Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 15:56
 
SEYYAR SATICILARDA KAPALI PAZAR MUTLULUĞU
Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, ilçe genelinde satış yapmaları yasaklanan seyyar satıcılara yer gösterdikleri Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Pazarı için, “Burası, sosyete pazarı denen özellikte olacak. Haftanın beş günü hizmet verecek. İyi de müşteri kazanacaklar. Halkımızın da gitmesi kolaylaşacak.” dedi.
EKONOMİ Haberi
SEYYAR SATICILARDA KAPALI PAZAR MUTLULUĞU

İlçe genelinde satış yapmalarının yasaklanmasının sonrasında Esenyurt Belediyesi tarafından Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Pazarı’nda kendilerine yer gösterilen seyyar satıcılar, durumlarından gayet memnun olduklarını söylediler.

“SOSYETE PAZARI DENEN ÖZELLİKTE OLACAK”

Anlaşmaya imza atarak yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı ESKART TROY Projesine dahil olan esnaf ve Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Pazarı’na alınan seyyar satıcıların sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, şunları dile getirdi: “İlçede seyyar satıcılar hiçbir denetime tabi tutulmuyordu. Aynı zamanda yasadışı işler yapan insanların bir kısmı da seyyar kisvesi altında barınıyordu. Seyyarın Esenyurt’a uygun olmadığını, meydanların, kaldırımların işgal edildiğini söyleyip onlara kapalı pazarın bir tanesinde hiçbir ücret almadan satış yeri ayarladık. Ücretsiz servis imkanı sağladık. Kalan kırk tahtamız var bunu da engelli, dul, şehit yakını, gazi olanlardan talep edenlere vereceğiz. Burası, sosyete pazarı denen özellikte olacak. Haftanın beş günü hizmet verecek. İyi de müşteri kazanacaklar. Halkımızın da gitmesi kolaylaşacak.”

“TROY’U KULLANAN İLK BELEDİYEYİZ.”

Belediye sosyal yardımlarının 30 milyon lirayı bulduğunu belirten Alatepe, şu bilgileri verdi:  “ESKART TROY Projesi’ndeki ilk muradımız, paranın Esenyurt’ta kalması, ikinci muradımız da bir elin verdiğini diğerinin görmemesi. Kartımız, Esenyurt sınırları içerisinde yer alan anlaşmalı esnaflarda geçiyor. TROY’u kullanan ilk belediyeyiz. Yapılan yardımı bir tek alan insan biliyor. ”

Anlaşmalı esnaflar da kart uygulamasının her açıdan ilçeye fayda sağladığını ifade ettiler.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı