Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 17:05 Bu haber 2676 kez okundu
 
SİVASLILAR YİNEDEN ‘GÜNAY’ DEDİ
Beylikdüzü Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Üç yıldır başkanlık görevini başarı ile yürüten Eyüp Günay, oy birliği ile tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Kongreye CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer, Ak Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın ve çok sayıda siyasetçi, STK Başkanları da katıldı. Beylikdüzü Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin kongresi Beylikdüzü Sarissa Otel'de düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi. Üç yıldır başkanlık görevini başarı ile yürüten Eyüp Günay, oy birliği ile tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer, Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, BBP Beylikdüzü İlçe Başkanı Murat Saman, Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, önceki dönemlerde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan iş insanı Vehbi Orakçı, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri, Beylikdüzü Muhtarları Temsilcisi Muhtar Yüksel Kol, Beylikdüzü Belediye CHP Meclisi üyeleri Serdar Mumcu, Ali Mesut Çelik, Nuri Aslan AK Parti meclis üyesi Tahir Abuş ve STK Başkan ve yöneticileri, kongrede yer alan isimler arasındaydı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise kongreye çelenk gönderdi.
- Haberi
SİVASLILAR YİNEDEN ‘GÜNAY’ DEDİ

“BUNDAN SONRA DA GENÇ ARKADAŞLARIMIZLA YOL ALACAĞIZ”

Sözlerine derneğin kurucu başkanı Halit Tuna'yı anarak başlayan Eyüp Günay, “Kurucu başkanımız Halit Tuna'yı saygıyla anıyorum. Bize öyle bir miras bıraktı ki bitmek bilmiyor. Bizlere, farklılıklarımızın katacağı zenginlikleri öğretti. Bize farklılıklara rağmen bir masa etrafında oturmayı öğretti. Bugün buraya kongreye geldik ama kongreden ziyade ailemizi büyütmeye geldik. Mevcut listede olan ağabeylerimizin yoğunlukları nedeniyle daha genç arkadaşlarımızı listeye dahil ederek derneğimizi geleceğe hazırlıyoruz. Dernekler toplumun yapı taşlarıdır. Düzenli bir geliri olmayan derneğimizi, güzel yürekleriyle ferahlatan tüm ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Dernekçilik bir gönül işi. Rahmetli başkanımızdan sonra arkadaşlarımızın verdiği görevi bugüne kadar ben yapmaya çalıştım fakat bu iş ekip işi. Dernekteki bir arkadşımızın hatası tüm derneğe mal oluyor. Bugüne kadar hatalarla günahlarla geldik. Bundan sonra da genç arkadaşlarımızla birlikte yol almaya çalışacağız” diye konuştu.

ÇALIK: “BENİM İÇİN SİVAS'IN ÖZEL BİR YERİ VAR”

Kürsüye gelerek Dernek Başkanı Günay ve ekibini tebrik eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise “Benim için Sivas'ın özel bir yeri var. Ailemin hayatında da özel bir yeri ve anı var. Beylikdüzü Sivaslılar Derneği, ilçemize değer katan bir dernek. Kurucu başkanı olan rahmetli Halit Tuna'yı da saygıyla anıyorum. Hemşehri derneklerinin olması gereken nasıl bir anlayışla yol alması gerektiğini bu dernek gösterdi. Beylikdüzü Belediyesi olarak da kendileriyle iyi bir ilişki yürüttük. Hem Aşık Veysel anması yaptık, hem de birçok önemli etkinliklerde bulunduk. Bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sivaslılar Derneği bundan sonraki süreçlerde de Beylikdüzü'nde özel bir renk olacaktır. Bundan şüphe duymuyorum. 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümüde hem ağaçlandırma etkinliğinde bulunduk. Biz Beylikdüzü Belediyesi olarak kurumsal olarak Sivaslılar Derneği'yle her zaman birlikte hareket edeceğiz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Katılımcılara seslenen isimlerden BBP Beylikdüzü İlçe Başkanı Murat Saman ise eşinin Sivaslı olduğunu, dolayısıyla kendisinin de yarı Sivaslı olduğunu ifade etti. Saman, sözlerini, “Derneğin genel kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadeleriyle tamamladı.

TAŞKIN ÖZER: “BEN TAM SİVASLIYIM”

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Taşkın Özer de kürsüden kongreye katılan vatandaşlara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Taşkın Özer, Beylikdüzü Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanı Halit Tuna’yı anarak sözlerine başladı. Merhum Tuna’nın çok başarılı işlerin altına imza attığını hatırlatan Özer, bu başarının dernek üyeleri tarafından devam ettirildiğine dikkat çekti. Özer, Sivas’ın birçok farklı değere sahiplik yaptığını, birçok rengi içinde barındırdığına dikkat çekerken, “Sivas, Aşık Veysel gibi bir değeri bünyesinden çıkarmış, sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya armağan etmiş bir ildir” ifadelerini kullandı. BBP Beylikdüzü İlçe Başkanı Murat Saman’ın, “Yarı Sivaslıyım” sözüne esprili bir şekilde atıfta bulunan Özer’in, “Ben, tam Sivaslıyım. 20 senedir saz çalıyorum” sözlerine katılımcılar alkışlarla karşılık verdiler. Sivas dendiği zaman, akıllara Madımak Katliamı’nın da geldiğini hatırlatan Özer, “Madımak’ta yitirdiğimiz tüm canlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Umarım bu kongre ilçemize, ilimize ve tüm memlekete hayırlı olur” diye konuştu.    

DİLAVER SARGIN: “DERNEKÇİLİK ZOR İŞTİR”

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, kültürün manevi değerlerin toplamı olduğuna dikkat çekerken, “Özellikle 1970 sonrasında köylerden kentlere göçen vatandaşlarımız, dernekleşme faaliyetlerine başladılar. Dernekçilik zor iştir, zaman, maddi imkan ve enerji ister. Bu anlamda önceki dönemlerde başkanlık yapan kişileri ve adayları tebrik ediyorum. Kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

VEHBİ ORAKÇI: “SİVASLILAR DERNEĞİ VİZYONERDİR”

Beylikdüzü Belediyesi Kurucu Başkanı Vehbi Orakçı, kongrede yer alan herkesi selamlayarak sözlerine başladı. Sivaslılar Derneği denildiğinde, akıllara vizyoner bir dernek anlayışı geldiğini belirten Orakçı, “Merhum Halit Tuna’nın önderliğinde kurulan derneğin, kendisinden sonra gelen arkadaşlar tarafından da daha yukarılara taşındığını görüyoruz. Kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

 

KURUCU BAŞKAN HALİT TUNA UNUTULMADI

Kongrede, derneğin Kurucu Başkanı Merhum Halit Tuna unutulmadı. Kürsüde konuşma yapanların tamamı Tuna’yı saygı ve rahmetle andılar.

Beylikdüzü Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı’nda, derneğin kurucu başkanı Merhum Halit Tuna, tüm konuşmacılar tarafından anıldı. Halit Tuna, 1971 yılında İstanbul Fatih - Balat'ta dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas Zara Nasır Köyünden, İstanbul'a göç etmiş bir ailenin çocuğudur. İlköğrenimini Fatih - Balat'ta, ortaokul ve lise öğrenimini ise Bahçelievler'de tamamlamıştır. Tuna, Merter'de Tekstil üzerine faaliyet gösteren Tuna Kumaş'ın yönetim kurulu başkanlığını yapıştır. 2009 - 2014 tarihleri arasında, Beylikdüzü Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis üyeliği ve Grup Başkan vekilliği, aynı zamanda İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı