Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 10:12 Bu haber 2802 kez okundu
 
SOKAK HAYVANLARININ İMDADINA ONLAR YETİŞTİ
CHP Beylikdüzü İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Çakır ve Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma kısıtlaması döneminde sokak hayvanlarının imdadına yetişti. İşletmelerin kapanması ve hayvanseverlerin evlerine hapsolması nedeniyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarına gıda sağlayan Çakır ve arkadaşları sağlığı yerinde olmayanları da tedavi ettirdi. Kısıtlama döneminde başlanan uygulama ise halen devam ediyor.
YAŞAM Haberi
SOKAK HAYVANLARININ İMDADINA ONLAR YETİŞTİ

Covid-19 salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki etkileri de her alanda hissedildi, hissedilmeye de devam ediliyor. İnsanlık tarihinin en karanlık süreçlerinden birinin yaşanmasına neden olan covid-19, insanlar kadar sokak hayvanlarını da olumsuz bir şekilde etkiledi. Özellikle salgın nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürecinde lokanta, büfe, restaurant gibi işletmelerin atık gıdalarıyla ya da hayvanseverlerin sağladığı besinlerle karınlarını doyuran kediler ve köpekler açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar. Sokağa çıkma kısıtlaması süresince, işletmelerin kapalı kalması, hayvanseverlerin ise önemli bir bölümünün evlerine hapsolması sokaktaki dostlarımızı da zor durumda bıraktı. Bu noktada devreye giren CHP Beylikdüzü Başkan Yardımcısı ve Hayvan Hakları Komisyonu Yöneticisi Hakan Çakır ve arkadaşları sokak hayvanlarının imdadına yetişti. Çakır ve beraberindeki 5 kişilik grup, haftanın iki günü sokak hayvanları için topladıkları yiyecekleri ilçenin çeşitli noktalarındaki sadık dostlarımıza ulaştırdılar. Hayvanseverlerin yaptıkları bağışlar ve kendi imkânlarıyla aldıkları mama ve çeşitli gıda ürünlerini, kısıtlamalarının uygulandığı süreç boyunca sokak hayvanlarına ulaştıran Çakır ve arkadaşları bu uygulamayı halen haftada iki gün olmak üzere sürdürüyor.

 

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRÜ ERTUĞRUL TUNCEL’E ÖZEL TEŞEKKÜR

 

Bu noktada, Beylikdüzü Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Ertuğrul Tuncel’in de kendisi ve arkadaşlarına büyük katkılarda bulunduğuna dikkat çeken Çakır, “Pandemi sürecinde hayvanları besleyenler dışarıya çıkamadı ve işletmeler kapalı kaldı. Bu nedenle aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanlarının karnını doyurmak adına bir hamle yaptık. Kısıtlama boyunca haftada iki gün yemek dağıttığımız sokak hayvanları için bu uygulamayı aynı şekilde halen sürdürüyoruz. Sadece yemek vermekle kalmadık. Hastalığı ya da sakatlığı bulunan hayvanlarımızı da tedavi ettirerek tekrar yaşam alanlarına geri bıraktık. Bu anlamda bize desteklerini esirgemeyen Beylikdüzü Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Ertuğrul Tuncel’e ve bu süreçte patili dostlarımızı unutmayarak çalışmalarımızda bize mama desteği sağlayan iş insanı Soyer Baş'a teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım bir daha ne ülkemiz ne de dünyamız böyle bir pandemi sürecini yaşamaz” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı